Odwiedź Kraków rozwiń menu
Kulinarny Kraków rozwiń
Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przewodnik z aplikacją dla niepełnosprawnego turysty

Zwiedzanie miasta dla turystów niepełnosprawnych nie musi być utrudnieniem. W Krakowie takie osoby mogą w łatwiejszy sposób poznawać okolice, sięgając po „Przewodnik po Krakowie dla niepełnosprawnego turysty” wraz aplikacją mobilną.

Fot. Magiczny Kraków

Przewodnik wraz z aplikacją mobilną dostępny jest w wersji polskiej oraz angielskiej. Stanowi kompendium wiedzy na o dostępności wszelkich obiektów w mieście dla turystów z niepełnosprawnościami, między innymi dla osób na wózkach inwalidzkich lub z dysfunkcją narządu słuchu i wzroku. Mogą w prosty sposób znaleźć opisy, zdjęcia oraz informacje teleadresowe o szukanych miejscach w Krakowie.

W przewodniku baza obiektów została podzielona na trzy części: zwiedzanie, oferta kulturalno-rozrywkowa oraz informacje praktyczne. Dzięki nim niepełnosprawni turyści mogą znaleźć opisy zabytków i terenów zielonych, spis krakowskich instytucji kultury czy hoteli i restauracji.

- Szczególnie z myślą o osobach z dysfunkcją ruchu w przewodniku zostały umieszczone również przydatne informacje, takie jak wypożyczalnie wózków inwalidzkich, taksówki dla osób niepełnosprawnych, miejsca, do których osoby poruszające się na wózkach znajdą przystosowaną dla siebie toaletę, aptekę lub sklep spożywczy – mówi Mateusz Płoskonka, Dyrektor Biura Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie.

Przewodnik w formie drukowanej publikacji dostępny jest w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych UMK, przy ul. Stachowicza 18 w Krakowie oraz w miejskich punktach informacji turystycznej. Aplikacja mobilna dostępna jest dla smartfonów działających na systemach operacyjnych Android, iOS i Windows Phone. Można ją pobrać w sklepach Google Play Store, Apple App Store i Windows Phone Store lub klikając tutaj.

Szczegółowe informacje dostępne pod na stronach portalu Bez barier.

Przewodnik z aplikacją po Krakowie dla niepełnosprawnego turysty

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-10-08
Data aktualizacji: 2018-10-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź