Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Akademia rekrutuje najmłodszych krakowian

Już od dwóch lat Akademia Młodego Krakowianina opowiada uczniom szkół podstawowych o tym, jak funkcjonuje współczesna metropolia. Dzieci poznają specyfikę i profil działalności instytucji i spółek miejskich, którymi kieruje samorząd, oraz poszerzają wiedzę na temat infrastruktury miejskiej, bezpieczeństwa, gospodarki odpadami czy wodociągów. Ruszył właśnie nabór szkół do trzeciej edycji projektu.

Miasto zaprasza do programu te szkoły podstawowe, które nie brały w nim jeszcze udziału. Jest miejsce dla 20 szkół – po pięć z każdej dawnej dzielnicy Krakowa: Śródmieścia, Krowodrzy, Podgórza i Nowej Huty. Zgłoszenia można przesyłać do 21 września – liczy się ich kolejność.

Akademia Młodego Krakowianina opiera się na działaniach spółek i instytucji miejskich – to one „produkują” wiedzę, która w ciekawy i zrozumiały sposób przekazywana jest najmłodszym mieszkańcom miasta, uczniom klas I–III szkół podstawowych. Projekt ma kształtować wśród najmłodszych postawy prospołeczne i proekologiczne oraz kreować wizerunek Krakowa jako gminy społecznie odpowiedzialnej, zaangażowanej w edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej. Podejmowana tematyka to m.in. ekologia, bezpieczeństwo, funkcjonowaniem miasta jako nowoczesnej metropolii. Program umożliwia też realizację zainteresowań kulturalnych i sportowych.

Więcej na stronach internetowych Portalu Edukacyjnego.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-09-03
Data aktualizacji: 2018-09-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź