Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Znamy wykonawcę studium wykonalności budowy metra

W czwartek, 2 sierpnia poznaliśmy wykonawcę opracowania pn. „Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie”. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. z Warszawy z ceną wykonania zamówienia wynoszącą 9 471 024,60 zł brutto. Podpisanie umowy z wykonawcą możliwe będzie nie wcześniej niż po upływie 10 dni licząc od dnia ogłoszenia wyboru najkorzystniejszej oferty, o ile w tym czasie pozostali uczestnicy postępowania nie skorzystają ze środków ochrony prawnej.

Fot. dyana by / freeimages.com

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility – CEF).

Przypomnijmy, w czerwcu otwarto oferty na „Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie”. Łącznie wpłynęło 10 ofert firm i konsorcjów z Austrii, Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski na szacunkową wartość realizacji projektu od przeszło 7 mln zł do 29,9 mln zł.

Podpisanie umowy z wykonawcą odbędzie się w połowie sierpnia, a zakończenie prac nad dokumentem przewidziano do końca 2019 r. Władze Krakowa tym samym realizują decyzję mieszkańców, którzy w referendum w 2014 r. opowiedzieli się za budową metra (za głosowało ponad 55 proc.).

pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-08-02
Data aktualizacji: 2018-08-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź