Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Targi pracy i przedsiębiorczości „Majówka z pracą”

W czwartek, 17 maja w TAURON Arenie Kraków odbyły się targi pracy i przedsiębiorczości „Majówka z pracą”. Było to wyjście naprzeciw potrzebom pracodawców oraz osób, które poszukują zatrudnienia, zastanawiają się nad zmianą dotychczasowej pracy, a także młodzieży stojącej przed wyborem drogi zawodowej.

Fot. GUP

Uczestnictwo w targach było okazją dla osób bezrobotnych do zdobycia pierwszych doświadczeń w kontaktach z pracodawcami, zapoznania się z szeroką bazą ofert pracy oraz aktualną sytuacją panującą na lokalnym rynku pracy.

W wydarzeniu wzięło udział około 80 wystawców, pochodzących głównie z lokalnego rynku pracy. W gronie wystawców pojawiły się również instytucje zewnętrzne, które przedstawią uczestnikom targów ofertę pomocy, przede wszystkim w zakresie szkoleń, poradnictwa zawodowego oraz uczestnictwa w aktualnie realizowanych projektach.

Tradycyjnie Grodzki Urząd Pracy uruchomiło stanowisko doradców zawodowych, z których pomocy mogły skorzystać zainteresowane osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Doradcy chętnie pomagali uczestnikom targów w wyborze odpowiedniej pracy, zgodnej z umiejętnościami i zainteresowaniami, udzielali informacji jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą, a także pomagali w napisaniu życiorysu czy też listu motywacyjnego. Pośrednicy pracy na stoisku GUP zaprezentowali oferty pracy będące w dyspozycji urzędu od pracodawców nieobecnych na targach.

Podczas wydarzenia została utworzona specjalna strefa przedsiębiorczości, do której Urząd zaprosił przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego oraz innych instytucji wspomagających rozwój biznesu, którzy udzielali bezpłatnych porad i konsultacji pracodawcom, przedsiębiorcom, a także osobom zainteresowanym otwarciem własnej działalności gospodarczej.

 

plakat

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-05-17
Data aktualizacji: 2018-05-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź