Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dobra woda w krakowskich szpitalach

Dobra woda prosto z kranu dla pacjentów krakowskich szpitali! Pierwsze pitniki w ramach pilotażu Wodociągi Miasta Krakowa zamontowały w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W piątek, 2 marca oddano do użytku pitniki, zamontowane w placówkach Szpitala Specjalistycznego im. J.Dietla przy al. Focha i ul. Skarbowej. Montaż urządzeń umożliwiających pacjentom łatwy i higieniczny dostęp do wody pitnej Wodociągi Miasta Krakowa przeprowadziły w ramach pilotażu programu „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twoim szpitalu”. 

Wcześniejszym etapem akcji inicjowanej w skali kampanii informacyjnej jest objęty patronatem prezydenta Krakowa program „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twojej szkole”, zapoczątkowany w maju 2017 r. W pierwszej edycji zamontowano 47 pitników, do drugiej przystąpiły 24 placówki edukacyjne.

Inicjatywa wzbudziła duże zainteresowanie wśród innych instytucji. W budynkach Urzędu Miasta Krakowa zamontowano już pięć pitników, a w najbliższym czasie udostępnionych zostanie kolejnych siedem. Dwa urządzenia zainstalowano w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Rozpoczynający się nabór do programu „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twoim szpitalu”, to jeden z wielu pomysłów na promowanie wysokiej jakości produktu oraz bezpieczeństwa mieszkańców aglomeracji krakowskiej w zakresie zaopatrzenia w wodę. Zarząd Wodociągów Miasta Krakowa w polityce inwestycyjnej zaplanował montaż ogólnodostępnych pitników w otwartej przestrzeni publicznej.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-03-02
Data aktualizacji: 2018-03-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź