Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowe centrum dla mieszkańców w Sidzinie

Mieszkańcy osiedla Sidzina mają nowe Centrum Sportu i Kultury. Inwestycja została wybudowana przez Miasto kosztem prawie 5 milionów złotych.

W sobotę, 4 września Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski otworzył Centrum Sportu i Kultury Sidzina. Gospodarzem obiektu wybudowanego przez Miasto będzie Osiedlowe Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Orzeł. „Centrum takie jak to w Sidzinie to wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców osiedli peryferyjnych Krakowa” – mówił podczas otwarcia Jacek Majchrowski.

W dwukondygnacyjnym budynku o powierzchni 879 m kw.  ma swoją siedzibę klub sportowy. Jest  przychodnia  lekarska, są sale - konferencyjna i fitness, kawiarnia i bar, a także pomieszczenia do wynajęcia, w których będą prowadzić działalność m.in. szkoła języków obcych i Akademia Bramkarska.

Wraz z budynkiem powstał parking z 24 miejscami postojowymi  oraz oświetlone, ogrodzone  wielofunkcyjne boisko  (44x25 m)  o sztucznej nawierzchni  do piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki i tenisa.

W nowoczesnym kompleksie znajdują się również pełnowymiarowe, trawiaste boisko piłkarskie z szatniami i  ogródek jordanowski.

Inwestycja kosztowała niecałe 5 milionów złotych. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 2010-09-06
Data aktualizacji: 2010-09-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź