Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zmiany w strefie

Od 8 stycznia mieszkańcy strefy parkowania nie muszą już za szybami aut umieszczać identyfikatorów zezwalających na wjazd do niej. O zmianach w przepisach opowiadał radnym z Komisji Infrastruktury Piotr Kącki ze spółki Miejska Infrastruktura.

Fot. mi.krakow.pl
mi.krakow.pl

Radni zauważyli jednak, że zmiana przepisów stworzyła nowe problemy. Okazuje się, że nie ma jak kontrolować pojazdów, ponieważ, jako że nie trzeba mieć za szybą identyfikatora, straż miejska nie ma możliwości sprawdzenia, czy kierowca identyfikator posiada. Sytuacja zaczęła wyglądać tak, że każdy przy wjeździe może powiedzieć, że ma abonament i strażnicy nie mogą nic zrobić.

Jednak jak twierdził Piotr Kącki, strażnicy mają dostęp do urządzeń, dzięki którym mogą sprawdzić, czy pojazd należy do mieszkańca danej strefy. Poza tym od 8 stycznia zlikwidowane zostały abonamenty do strefy parkowania na okaziciela i wydawane są wyłącznie na konkretny pojazd.

Niedługo, bo już za miesiąc, w strefie nastąpią kolejne zmiany, tym razem techniczne. Na każdym wlocie do strefy może pojawić się kamera, dzięki której strażnik automatycznie sprawdzi, czy dany numer rejestracyjny auta jest w bazie pojazdów uprawnionych do wjazdu.

Po tym punkcie radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie przyjęcia "Strategii Rozwoju Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030".

Na koniec komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie przyjęcia i ogłoszenie tekstu jednolitego uchwały nr XXI/231/11 Rady Miasta Krakowa z dnia 6 lipca 2011 r. w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe, uprawnień do przejazdów ulgowych oraz przepisów taryfowych w komunikacji miejskiej realizowanej na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz gmin sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego.

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat