Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ogólnopolska premiera filmu „Ach śpij kochanie” w Krakowie

Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób, a w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta. Thriller o miłości w reżyserii Krzysztofa Langa podbije serca polskich widzów. Już w środę, 11 października o godz. 19:00 w kinie Kijów.Centrum odbędzie się ogólnopolska premiera filmu „Ach śpij kochanie”. Na czerwonym dywanie zobaczymy twórców obrazu, a wśród gwiazd m.in. odtwórców głównych ról: Andrzeja Chyrę i Tomasza Schuchardta, a także Andrzeja Grabowskiego i Bogusława Lindę.

Fot. materiały prasowe / KBF

Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany „Pięknym Władkiem”. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja.

Historia osnuta na faktach. Kraków, maj 1955. Polska w okowach stalinowskiego terroru. Władysław Mazurkiewicz - 44 lata, przystojny, elegancki, pełen uroku playboy - żyje i bezkarnie popełnia kolejne morderstwa. Z zagadką zbrodni Mazurkiewicza mierzy się młody, oddany systemowi milicjant – Karski. Pod wpływem prowadzonego przez siebie śledztwa, które rozwija się w zaskakujący sposób, Karski rewiduje swoje poglądy. W efekcie niezłomności śledczego Mazurkiewicz zostaje skazany i zawisa na szubienicy.

34 dni zdjęciowe do serialu realizowane były w Krakowie i Małopolsce. Muzea, starodawne kamienice, międzywojenne wille, a także nowohuckie plenery – to tylko niektóre z lokalizacji, które będziemy mogli zobaczyć w filmie. Kraków pełni tu rolę kolejnego bohatera, służąc jako tło do rozwiązania tajemnicy kto stoi za zbrodniami.

Film „Ach Śpij Kochanie” to laureat zeszłorocznej, 8. już edycji Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej organizowanego przez Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie.

W nowej produkcji według scenariusza Andrzeja Gołdy, w reżyserii Krzysztofa Langa oprócz Andrzeja Chyry i Tomasza Schuchardta, będzie można zobaczyć czołowych polskich aktorów m.in.: Andrzeja Grabowskiego, Bogusława Lindę, Arkadiusza Jakubika, Karolinę Gruszkę, Katarzynę Warnke i Katarzynę Figurę.


Koproducentami filmu są: Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-10-05
Data aktualizacji: 2017-10-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź