Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Transport miejski dla każdego – wypełnij ankietę

Co zrobić, żeby infrastruktura transportowa naszego miasta w większym stopniu uwzględniała potrzeby osób o ograniczonej mobilności – m.in. niepełnosprawnych, starszych, poruszających się z dziećmi czy kobiet w ciąży? Jeśli chcesz przyczynić się do pozytywnych zmian, wypełnij ankietę, która jest częścią pracy magisterskiej opracowywanej na Politechnice Krakowskiej. Jej wyniki zostaną przekazane do ZIKiT, a konkretnie do działu ds. mobilności aktywnej.

Fot. tookapic.com

Badanie ankietowe dotyczy problemów związanych z codziennym przemieszczaniem się, np. niedostosowaniem infrastruktury do podróży pieszych, rowerowych, komunikacją zbiorową, osób o ograniczonej mobilności w Krakowie. Ankieta skierowana jest do osób poruszających się na wózku inwalidzkim, osób, które mają trudności z chodzeniem i poruszają się za pomocą lasek, balkoników, kul, osób starszych, kobiet w ciąży, osób z ciężkim i nieporęcznym bagażem, osób poruszających się po mieście z dziećmi.

Celem badania jest zidentyfikowanie zachowań i preferencji transportowych, np. wybór środka transportu, oraz problemów związanych z użytkowaniem systemu transportowego grupy osób z ograniczoną mobilnością. Wzięcie udziału w ankiecie pozwoli wypowiedzieć się respondentom m.in. na temat przydatności wdrażanych rozwiązań.

Badanie składa się z dwóch części: formularza ankietowego oraz mapy. Na mapie można zaznaczać przeszkody napotykane podczas podróżowania po Krakowie.

Ankieta jest dostępna TUTAJ.

 

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-08-08
Data aktualizacji: 2017-08-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź