Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowanie nie liczą lat – startują IV Senioralia

W piątek i sobotę, 2 i 3 czerwca, odbędą się – już po raz czwarty – krakowskie Senioralia, towarzyszące III kongresowi „Srebrna Małopolska”, organizowanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Z tej okazji zaplanowano wiele wydarzeń i imprez skierowanych do najstarszych krakowian.

Senioralia rozpoczną się już w piątek wieczorem – zabawą taneczną na placu Szczepańskim. Poprowadzi ją Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki.

W sobotę zaprezentują się dzielnicowe Centra Aktywności Seniorów – o ich działalności będzie się można dowiedzieć w specjalnym punkcie informacyjnym zorganizowanym w holu Pałacu Krzysztofory. W Sali Obrad UMK na placu Wszystkich Świętych 3-4 odbędzie się uroczysta gala konkursu literacko-plastycznego dla seniorów i dzieci „Łączymy pokolenia – Mój Kraków”. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej wystawione zostaną rękodzieła i prace plastyczne wykonane przez seniorów.

Odbędą się też warsztaty teatralne w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im L. Solskiego, taneczne oraz z rekreacji, sportu i fitnessu w Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół”, aktywności obywatelskiej i samorządowej seniorów w Miejskim Centrum Dialogu.

W programie także: sprzątanie Lasu Wolskiego, grochówka wojskowa i herbata oraz wspólne ognisko na polanie Wobra, wręczenie nagród dla najaktywniejszych uczestników IV Senioraliów.

Zobacz więcej:

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-05-31
Data aktualizacji: 2017-05-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź