Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Targi Pracy i Przedsiębiorczości w TAURON Arenie Kraków

„Majówka z pracą” to temat przewodni Targów Pracy i Przedsiębiorczości, które we wtorek, 24 majaj, w godz. 10:00-14:00 odbywały się w TAURON Arenie Kraków. Organizatorem wydarzenia jest Grodzki Urząd Pracy w Krakowie. Udział w targach był bezpłatny.

Wydarzenie było doskonałą okazją do zapoznania się przez osoby bezrobotne i poszukujące pracy z szeroką bazą ofert pracy zaprezentowanych przez wystawców i planami rekrutacyjnymi firm, które poszukują pracowników, a także do bezpośredniego spotkania z potencjalnymi pracodawcami.

Na targach prezentowały się firmy, a także agencje pracy poszukujące pracowników oraz instytucje zewnętrzne, które przedstawiały uczestnikom targów ofertę pomocy, przede wszystkim w zakresie szkoleń oraz poradnictwa zawodowego.

Urząd uruchomił także stanowisko doradców zawodowych, z których pomocy mogły skorzystać zainteresowane osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Doradcy pomagali uczestnikom targów w wyborze odpowiedniej pracy, zgodnej z ich umiejętnościami i zainteresowaniami, udzielali informacji, jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą, a także pomagali w napisaniu życiorysu i listu motywacyjnego.

Podczas targów można było także odwiedzić specjalną strefę przedsiębiorczości, do której Urząd zaprosił przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, a także innych instytucji wspierających rozwój biznesu, którzy udzielają porad zainteresowanym pracodawcom i przedsiębiorcom. Do strefy organizatorzy zaprosili także wszystkich planujących otworzyć własną działalność gospodarczą oraz osoby posiadające własne firmy, które potrzebują wsparcia finansowego lub merytorycznego.

 

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie Grodzkiego Urzędu Pracy.

Lista wystawców i oferowanych przez nich miejsc pracy oraz lista instytucji, które znajdowały się w strefie przedsiębiorczości, są dostępne TUTAJ.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-05-23
Data aktualizacji: 2017-05-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź