Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Centrum Aktywności Seniora „117” już działa

27 kwietnia w dzielnicy XII  Bieżanów-Prokocim odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Aktywności Seniora „117”. To już 21 taka placówka w Krakowie i kolejna, która za swoją siedzibę obrała szkołę. – Ważne jest dla nas, aby seniorzy współdziałali na zasadzie wolontariatu z uczniami szkoły i maluchami z oddziału przedszkolnego – zaznacza koordynatorka Centrum Małgorzata Zajdel-Witek. CAS mieści się w Szkole Podstawowej nr 117 przy ul. Kurczaba 15.

Fot. Wiesław Majka / krakow.pl

CAS-em „117” zawiaduje Fundacja im. Heleny i Tadeusza Augustyn, która w Krakowie prowadzi w sumie trzy Centra. Są to jeszcze CAS „Lemon Fitness” w dzielnicy XIII Podgórze i niedawno otwarty CAS „Miechowity” w dzielnicy III Prądnik Czerwony.

Pierwsze zajęcia w „117” odbyły się w połowie marca. – Chcemy, aby seniorzy korzystali z zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych, prozdrowotnych oraz żeby mogli wzajemnie oferować sobie różne usługi na zasadzie wolontariatu – mówi Małgorzata Zajdel-Witek. Docelowa liczba uczestników to 70 osób, a rekrutacja wciąż trwa. Seniorom udało się już razem wybrać do krakowskiej Opery na „Wesele Figara”, na koncert Maryli Rodowicz w ramach 50-lecia Nowej Huty oraz festiwal kabaretów PAKA z okazji 80-lecia Jacka Federowicza. W planach jest majówka w Wygiełzowie, 2-dniowa wycieczka do Wrocławia i zwiedzanie ogrodów kwitnących azalii w Pisarzowicach.

CAS „117” oferuje przez 5 dni w tygodniu różne ciekawe zajęcia dla seniorów, m.in. naukę języka hiszpańskiego z kubańskim lektorem-seniorem, hortiterapię, naukę o ziołolecznictwie, ćwiczenia aqua-aerobiku na basenie, kurs kulinarny, gimnastykę pilates, trening sundao, kurs obsługi urządzeń związanych z nowymi technologiami, komputera, aparatu cyfrowego, taniec latino połączony z gimnastyką, gimnastykę ogólnorozwojową, nordic walking, zajęcia „Zdrowy i aktywny senior”, a także kurs fotograficzno-filmowy.

– Ważne dla nas są spotkania integracyjne. Opowiadamy na nich o swoich pasjach, planujemy wyjazdy turystyczne, imprezy okolicznościowe, takie jak np. spotkanie przy jajeczku w okolicach Wielkanocy. Spotykamy się z ciekawymi ludźmi na pogadankach – np. z przedstawicielem Herbapolu, planujemy wyjścia do muzeów i teatrów. Chcemy zainteresować seniorów rowerami miejskimi i organizacją wycieczek rowerowych – mówi koordynatorka CAS „117” Małgorzata Zajdel-Witek.

 

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-05-01
Data aktualizacji: 2017-05-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź