Komunikat archiwalny

Kręćże dla Krakowa, rywalizuj i zdobywaj nagrody

Do końca maja trwa European Cycling Challenge, czyli Europejska Rywalizacja Rowerowa. To konkurencja między zespołami złożonymi z rowerzystów. Kraków również walczy o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. W krakowskiej drużynie jest już 250 osób.

Kręćże dla Krakowa, rywalizuj i zdobywaj nagrody
Fot. ZIKiT

Celem European Cycling Challenge jest promocja roweru jako zdrowego i przyjaznego dla środowiska środka transportu.

- Popularność roweru ma także przełożenie na poprawę jakości powietrza i zmniejszenie korków, a maj to najlepszy miesiąc na zmianę nawyków komunikacyjnych. Rezygnacja z samochodu na rzecz roweru opłaca się, bo na rowerze spalamy kalorie, nie stoi się w korku i nie sprawia problemu z parkowaniem – zachęca do uczestnictwa Tadeusz Trzmiel, zastępca prezydenta Krakowa ds. inwestycji i infrastruktury.

Zachęcamy do wzięcia udziału w rywalizacji. Najlepsi zawodnicy zdobędą nagrody, a zwycięskie zespoły reprezentujące firmę, instytucję, szkołę, uczelnię lub organizację, otrzymają bezpłatnie rowerowe stojaki i honorowy tytuł najbardziej rowerowej firmy, szkoły, instytucji w Krakowie.

Nie wiesz, jak dołączyć do akcji?

  1. Pobierz aplikację NAVIKI na smartfona;
  2. Zarejestruj się na stronie cyclingchallenge.eu lub przez aplikację;
  3. Dołącz do Kraków Team lub załóż swoją drużynę;
  4. Od 1 do 31 maja rejestruj wszystkie przejazdy rowerem aplikacją NAVIKI.

Można również skorzystać z aplikacji Traseo. Jak to zrobić?

  1. Zainstaluj aplikację: Android, iOS;
  2. Zaloguj się na swoje konto lub utwórz nowe (przy tworzeniu nowego konta otrzymasz maila z potwierdzeniem rejestracji, możesz też zarejestrować się przez Facebooka);
  3. Na ekranie głównym aplikacji kliknij na „Nagraj trasę” i ruszaj w drogę! Możesz dodawać zdjęcia, waypointy i śledzić statystyki;
  4. Jeśli chcesz zakończyć nagrywanie, kliknij na przycisk pauzy, a następnie „Stop”. Zostaniesz wówczas przeniesiony do okna z danymi trasy (tytuł, kategoria itp.) Zapisaną trasę możesz od razu wysłać na www Traseo.

Skąd wziąć plik .gpx?

  1. W aplikacji swoje nagrane trasy znajdziesz w menu bocznym „Nagrane”. Kliknij na daną trasę i na dole znajdź „Pobierz jako gpx”. Plik zapisze się w telefonie i będziesz go mógł przesłać do ECC;
  2. Jeśli wysłałeś trasę na www Traseo, możesz także stamtąd pobrać plik – zaloguj się na swoje konto i pod mapką trasy kliknij „Pobierz .gpx”.

Kręćże dla Krakowa, rywalizuj i zdobywaj nagrody. Szczegóły na www.mobilnykrakow.pl.

Przypominamy, że jeśli nie masz własnego roweru, możesz wykorzystać specjalną taryfę roweru miejskiego Wavelo i przez cały maj, w ramach oferty "płać za minutę", jeździć o połowę taniej. 

 

Tagi: konkurs, rowery

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA