Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trwa Cracow Gallery Weekend Krakers 2017

Cracow Gallery Weekend KRAKERS to odbywający się od sześciu lat projekt promujący sztukę współczesną w przestrzeni Krakowa. Wydarzenie, jak co roku, ma na celu stworzenie platformy komunikacyjnej, być spotkaniem ośrodków sztuki niezależnej i mieszkańców miasta. Do udziału w CGW, obok galerii prywatnych, zapraszane są instytucje publiczne, fundacje, stowarzyszenia, projectroomy, nieformalne grupy i inicjatywy. Tegoroczna edycja pod hasłem „Kierunki napięć” odbywa się od 21 do 23 kwietnia.

Fot. materiały prasowe/Cracow Gallery Weekend

W trakcie trwania projektu w przestrzeniach podmiotów zaproszonych do współpracy, zostaną zorganizowane wystawy specjalnie przygotowane na czas trwania wydarzenia. Poza kilkudziesięcioma wystawami w galeriach, dobrze znanych na kulturalnej mapie Krakowa, co roku przed szeroką publicznością odkrywane są nowe miejsca. KRAKERS stanowi forpocztę i pozwala odkryć artystyczną specyfikę miasta. Uczestnicy wydarzenia, podążając zgodnie z mapą wydarzenia, mają okazję poznać wcześniej nieznane im inicjatywy, artystów i ich prace. KRAKERS oferuje też bogaty program towarzyszący obejmujący warsztaty, oprowadzania, spotkania z artystami, panel dyskusyjny.

W nawiązaniu do obchodów stulecia awangardy w Polsce, pojęcie to stało się tematem przewodnim tegorocznej edycji. Idea, oprócz popularyzacji XX. w. formacji artystycznych, ma na celu stworzyć przestrzeń badawczą, która byłaby pobudzająca do teoretycznych i praktycznych eksperymentów. Trawestując Strzemińskiego, zamysł dobrze oddaje hasło rozchodzących się w rozmaite strony „kierunków napięć”. Pozwala to unaocznić awangardę w kontekście twórców uznanych, ale także młodych – być może prawdziwie „awangardowych”. Program CGW KRAKERS obejmie wydarzenia, które wpisują się w etos sztuki zrodzonej w XX. w, kontynuującą jej tradycje, ale także polemizujące z tym nurtem lub nawet kontestujące jej zdobyczne.

W ramach tegorocznej edycji CGW KRAKERS zostanie zorganizowany konkurs dla galerii na najciekawszą wystawę. Członkowie specjalnie powołanego jury zapoznają się ze wszystkimi wystawami i działaniami przygotowanymi w ramach Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2017. Mieszkańcy Krakowa, publiczność wernisażowa i uczestnicy będą mogli głosować w ankiecie, tak, aby oprócz stanowiska jury, wpływ na przyznanie nagrody miały także osoby odwiedzające galerie sztuki.

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na stronie cracowgalleryweekend.pl.

TUTAJ znajdziecie listę wszystkich wernisaży CGW Krakers 2017 [PDF]

pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-04-22
Data aktualizacji: 2017-04-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź