Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowy aparat USG w szpitalu im. Żeromskiego

Fundacja Knorr Bremse Global Care po raz kolejny wsparła oddział pediatryczny Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Tym razem lecznica otrzymała w darze nowoczesny sprzęt medyczny, w tym aparat USG, który pozwala wykonywać badania wszystkich narządów u dzieci. Koszt sprzętu to blisko 200 tys.zł.

- Aparat USG z głowicą do echokardiografii jest bardzo przydatny, gdyż umożliwia wykonywanie badań serca i naczyń, płuc, tarczycy, mózgu, układu moczowego, narządów jamy brzusznej, które w naszym szpitalu często jest nie tylko potrzebne, ale wręcz konieczne – zaznacza Marta Czubaj-Kowal, lekarz kierujący oddziałem pediatrycznym. - Dzięki nowym możliwościom poszerzymy diagnostykę i zwiększymy wykrywalność wielu chorób występujących u dzieci – dodaje.

To nie pierwszy dar fundacji Knorr Bremse Global Care dla oddziału pediatrycznego. Fundacja nie tylko wyremontowała oddział, ale także zakupiła pełne wyposażenie oraz sprzęt medyczny m.in. dwa aparaty EKG, pulsoksymetry, aparaty do pomiaru ciśnienia, ssak elektryczny, łóżka i szafki dla dzieci, meble i sprzęt do gabinetu zabiegowego. To potrzebne i wartościowe wyposażenie oraz aparatura medyczna, które szpitalowi ciężko byłoby kupić za własne pieniądze. Całkowity koszt dotychczasowej pomocy dla pediatrii to ok. 866 tys. złotych.

W ciągu roku na oddziale pediatrycznym hospitalizowanych jest ok. 1400 dzieci. Ponadto, rocznie pediatrzy konsultują całodobowo dla innych oddziałów ok. 500 dzieci a konsultowanych i leczonych w ramach oddziału ratunkowego jest ok. 10,3 tys. dzieci i ponad 16 tys. małych pacjentów w poradniach szpitalnych.

pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-03-16
Data aktualizacji: 2017-03-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat