Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jackie Kennedy w Dojrzałym Kinie

Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na dyskusję i pokaz filmu „Jackie” w reżyserii Pablo Larraína, z nominowaną do Oscara Natalie Portman w roli głównej. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Dojrzałe Kino w środę 22 lutego o godz. 11.00.

Rozdanie Oscarów już w najbliższą niedzielę, 26 lutego. „Jackie”, poruszająca historia żony prezydenta Johna Kennedy’ego, kobiety, która stała się ikoną, została nominowana w trzech kategoriach: najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Natalie Portman), najlepsza muzyka oryginalna (Mica Levi) i najlepsze kostiumy (Madeline Fontaine).

O filmie: Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię... Jackie.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień Kino Pod Baranami pokazuje wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja przy kawie, herbacie i ciasteczkach. Gospodynią spotkań jest redaktor Maria Malatyńska.  Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl.

Bilety dla seniorów: 13 zł.

Uwaga! Ze względu na duże zainteresowanie pokazem, seans odbędzie się w dwóch salach. Na Sali Niebieskiej – transmisja prelekcji. Dyskusja po filmie na Sali Czerwonej.

 

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-02-21
Data aktualizacji: 2017-02-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź