Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Start-upy: wygraj rozwój na przyspieszonych obrotach

Praca nad produktem z branżowymi ekspertami, testowanie rozwiązań w realiach dużych firm, przygotowanie do wdrożeń, dofinansowanie oraz Demo Day z możliwością zaprezentowania się potencjalnym klientom, inwestorom i mediom – to wszystko czeka na 12 start-upów, które zakwalifikują się do akceleratora KPT ScaleUp realizowanego przez Krakowski Park Technologiczny. Rekrutacja trwa do 19 marca.

Fot. wiedzawbiznesie.pl

Do udziału w projekcie mogą zgłosić się polskie start-upy, działające na rynku nie dłużej niż 5 lat i posiadające produkt lub działający prototyp rozwiązania B2B w jednym z trzech obszarów: Industry 4.0, IIoT lub smart city. Na wybrane firmy czeka sztab ekspertów i mentorów oraz dofinansowanie w wysokości do 200 000 zł. Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie: http://www.kpt.krakow.pl/scaleup

– Akcelerator dedykowany jest innowacjom dla przemysłu oraz inteligentnemu zarządzaniu procesami w firmach i instytucjach. Szukamy start-upów, które wiedzą jak zautomatyzować i usprawnić cykl produkcyjny, logistykę, zarządzanie zasobami czy kontrolę jakości. Interesują nas również ci, którzy potrafią efektywnie agregować i analizować duże ilości danych, by na ich podstawie przedsiębiorstwa stawały się bardziej „smart” – mówi Bartosz Józefowski, który kieruje pracami KPT ScaleUp.

Duży wpływ na kształt programu mają partnerzy, których Park zaprosił do współpracy. Port Lotniczy w Balicach, EC Grupa oraz 8 innych nowoczesnych firm przemysłowych to liderzy innowacji w swoich segmentach. Łącznie zgłosili kilkadziesiąt wyzwań technologicznych, nad którymi są gotowi pracować ze start-upami.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Od początku roku do Krakowskiego Parku Technologicznego zgłosiło się ok. 50 przedsiębiorców chcących wziąć udział w rekrutacji.

– Pierwszy jej etap polega na przesłaniu aplikacji, pozwalającej na wstępną ocenę potencjału danej firmy. Wybranych zaprosimy na rozmowy już marcu. Wówczas wspólnie z naszymi partnerami merytorycznymi wybierzemy finalną dwunastkę – dodaje Józefowski.

Program akceleratora obejmuje m.in. pracę nad produktem z branżowymi ekspertami, testowanie rozwiązań w realiach dużych firm, przygotowanie do wdrożeń oraz Demo Day, podczas którego start-upy zaprezentują się potencjalnym klientom, inwestorom i mediom. Pierwsza grupa firm zacznie akcelerację już 15 maja. Nabór do kolejnej odbędzie się w drugiej połowie roku.

O programie:

KPT ScaleUp to jeden z 10 ogólnopolskich akceleratorów realizowanych w ramach programu Start In Poland. Jego celem jest przygotowanie wybranych start-upów do wdrożeń w dużych firmach oraz do zwiększenia skali ich biznesów. Całość programu akceleracyjnego odbywa się w przestrzeniach Krakowskiego Parku Technologicznego, który od 20 lat współtworzy warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w Małopolsce. Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny: http://www.kpt.krakow.pl/scaleup

 

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-02-14
Data aktualizacji: 2017-03-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź