Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jak korzystać z funduszy unijnych dla organizacji pozarządowych?

Biuro Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych zaprasza krakowskie organizacje samorządowe zainteresowane uzyskaniem dofinansowania ze środków unijnych do udziału w szkoleniu, które odbędzie się w Centrum Obywatelskim 14 lutego. Szkolenie poprowadzi Biuro Funduszy Europejskich.

Celem spotkania jest m.in. wprowadzenie przedstawicieli organizacji pozarządowych w tematykę Funduszy Europejskich na lata 2014–2020 oraz wdrożenie uczestników w procedurę aplikacyjną, która obowiązuje w procesie ubiegania się o środki unijne. Prowadzący szkolenia nie tylko wskażą, gdzie organizacje pozarządowe mogą zasięgnąć informacji dotyczącej składania wniosku, ale również zaznajomią słuchaczy z obowiązującymi w procesie wymogami dotyczącymi kwestii formalnych, wkładu własnego do projektów lub ich opisu. 

Część teoretyczna szkolenia Biura Funduszy Europejskich zostanie wzbogacona prezentacją szeregu projektów, które są realizowane w mieście w partnerstwie z Gminą Miejską Kraków, oraz przedstawieniem tych programów unijnych, których beneficjentami mogą być jednostki działające w ramach III sektora.

Część warsztatowa szkolenia obejmie praktyczne zapoznanie się z wnioskami o dofinansowania, poprzez wypełnianie dokumentów, tworzenie budżetu oraz opisu planowanych w ramach projektu działań.

Biuro Funduszy Europejskich zachęca, by na spotkanie przedstawiciele organizacji pozarządowych przybyli z własnym pomysłem na projekt, odnośnie którego będzie można podjąć realne kroki w kierunku tworzenia dokumentacji aplikacyjnej na pozyskanie dofinansowania ze środków unijnych.

Szkolenie odbywać się będą w godzinach: 16.00–20.00, 14 lutego w siedzibie Centrum Obywatelskiego.

Organizacje pozarządowe zainteresowane tematyką i udziałem w spotkaniu proszone są o zgłaszanie swoich przedstawicieli drogą mailową na adres: Damian.Szwed@um.krakow.pl w terminach:

  • do 12 lutego – na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego.

W zgłoszeniu należy uwzględnić wybrany termin spotkania, nazwę organizacji, dane osób uczestniczących (imię, nazwisko) oraz dane kontaktowe. 

PROGRAM SZKOLENIA:

  1. Wprowadzenie w tematykę Funduszy Europejskich na lata 2014–2020.
  2. Programy unijne, w których beneficjentami mogą być organizacje pozarządowe.
  3. Projekty realizowane w partnerstwie z Gminą Miejską Kraków.
  4. Gdzie szukać wsparcia w aplikowaniu: pozyskiwanie informacji, tworzenie wniosku, wkład własny do projektów.
  5. Część warsztatowa, pisanie wniosku: budżet i opis działań projektowych.

Miejsce:
Centrum Obywatelskie
ul. Reymonta 20 (budynek Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana)
I piętro, sala szkoleniowo-konferencyjna 1W040
tel. 728 366 319
tel. 12 616 78 00
e-mail: mowis@um.krakow.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-02-11
Data aktualizacji: 2017-02-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź