Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zakończyły się spotkania konsultacyjne ws. reformy edukacji

W piątek, 16 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 18 na ul. Senatorskiej 18 odbyło się ostatnie spotkanie konsultacyjne zespołu zadaniowego ds. wdrażania reformy oświaty samorządowej w Gminie Miejskiej Kraków. Było ono poświęcone strukturze szkół w dzielnicach XVI, XVII i XVIII.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W grudniu odbyło się 18 spotkań na temat planowanej struktury szkół w krakowskich dzielnicach. Pracom przewodniczy Katarzyna Król, wiceprezydent Krakowa ds. edukacji i sportu lub, w zastępstwie, Anna Korfel-Jasińska, dyrektor Wydziału Edukacji UMK.

W skład zespołu wchodzi 61 osób: radni z Komisji Edukacji RMK, przedstawiciele dyrektorów szkół, rodziców, związków zawodowych, a także organizacji pozarządowych i Młodzieżowej Rady Miasta Krakowa. Dodatkowo w posiedzeniach zespołu mogą uczestniczyć - z głosem doradczym - członkowie Rad Dzielnic Krakowa.

Najważniejszym zadaniem zespołu jest wypracowanie propozycji nowej sieci szkół samorządowych w Krakowie oraz wyznaczenie granic obwodów szkolnych. Na podstawie tych propozycji przygotowane zostaną projekty uchwał dotyczące reorganizacji sieci szkół. Ostateczną decyzję w sprawie kształtu sieci szkolnej podejmie Rada Miasta Krakowa.

– Jeszcze nigdy w tak krótkim czasie nie musieliśmy się dostosować do zmian w systemie edukacji, dlatego niezależnie od tego, jak oceniamy samą reformę, przygotowaliśmy na podstawie znanych nam już informacji pewną propozycję sieci szkół - mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas inauguracji prac zespołu zadaniowego.

– Naszym zadaniem jest dobrze przygotować szkoły do tych zmian. Dlatego chcemy przeprowadzić w sposób fachowy tę debatę, w poszczególnych dzielnicach, ponieważ każda dzielnica ma inną strukturę szkół i inaczej to będzie wyglądało – dodał prezydent.

Wszystkie posiedzenia Zespołu Zadaniowego były nagrywane, a pliki audiowizualne są publikowane w Internecie – Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-12-16
Data aktualizacji: 2016-12-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź