Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Łącznica kolejowa Zabłocie-Krzemionki: kolejne zmiany w organizacji ruchu

PKP PLK, wspólnie z wykonawcą firmą Budimex, wprowadzili kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie al. Powstańców Wielkopolskich i al. Powstańców Śląskich. Oprócz utrudnień na estakadzie Obrońców Lwowa wprowadzono też dwutygodniowe zwężenie dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku, a ponadto wydłużono czas zamknięcia samej estakady.

Fot. zablocie-krzemionki.pl
zablocie-krzemionki.pl

Od środy 16 listopada zamknięta została estakada Obrońców Lwowa, z równoczesnym zawężeniem wlotu od al. Powstańców Wielkopolskich (do dwóch pasów na wprost dla relacji al. Powstańców Wielkopolskich – al. Powstańców Śląskich, oraz jednego pasa do lewoskrętu na relacji al. Powstańców Wielkopolskich - ul. Wielicka). Zmiana ta powinna obowiązywać do końca listopada.

Zgodnie z oczekiwaniami ZIKiT, wykonawca dołoży wszelkich starań, aby wlot od al. Powstańców Wielkopolskich udostępnić dla pełnego ruchu jak najszybciej. W tym czasie przystanki autobusowe w tym przystanki tymczasowe (zlokalizowane na wylocie w kierunku al. Powstańców Śląskich oraz na ul. Wielickiej - rejon ul. Robotniczej) pozostają w obecnych lokalizacjach.

Od 1 grudnia PKP PLK planuje udostępnić wlot na al. Powstańców Wielkopolskich z pozostawieniem zamkniętej estakady, którą planuje się udrożnić dla ruchu ponownie w II połowie stycznia.

 

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-11-16
Data aktualizacji: 2016-11-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat