Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przyjdź na Krakowskie Miodobranie

Jak co roku na początku września Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich serdecznie zaprasza do udziału w 23. już edycji Krakowskiego Miodobrania, które odbędzie się w ten weekend. Patronat honorowy na wydarzeniem objął Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa.

Tradycyjnie, Krakowskie Miodobrania odbywa się na Placu Wolnica. Rozpoczyna się już dzisiaj i potrwa do niedzieli. Święto adresowane jest nie tylko do pszczelarzy, ale – przede wszystkim dla mieszkańców i turystów. Będzie można degustować do woli zdrowe słodkości, wziąć udział w kiermaszu miodu i produktów pszczelich z małopolskich pasiek,odwiedzić stoiska ze zdrowymi produktami, wielkoformatową wystawą dla dzieci i dorosłych na podstawie książki "Pszczoły" oraz drugą odsłoną wystawy edukacyjnej pt. "Pszczoły mówią do nas". W programie Krakowskiego Miodobrania znalazła się także akcja krwiodawstwa „Krwiobranie” – w sobotę od10:00 do 13:00 wszyscy chętni będą mogli oddać krew. Osoby które w tym dniu oddadzą krew otrzymają specjalne kupony rabatowe uprawniające do zakupu produktów pszczelich! Dzieci i młodzież zapraszamy na  konkurs z nagrodami pod hasłem „Odkrywamy tajemnice pszczół”. O godzinie 14:00 rozpocznie się Parada Pszczół czyli korowód pszczelich przebierańców poruszających się w rytmie muzyki zespołu perkusyjnego „Batucada" ze Szkoły Muzycznej I stopnia Nr 1 im. St. Wiechowicza ulicami Krakowa. Parada rozpocznie się pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównymi powędruje do Placu Wolnica. Odbędzie się także wręczenie nagród dla autorów najciekawszych pszczelich przebrań.

W niedzielę zaplanowano tradycyjny kiermasz (od g. 9:00 do 19:00), uroczystą mszę kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy ul. Skałecznejoraz przemarsz z kościoła św. Katarzyny na Plac Wolnica przy udziale pocztów sztandarowych i orkiestry dętej, a następnie uroczyste pasowanie młodych pszczelarzy połączone z wystąpieniami przedstawicieli Władz Miasta Krakowa, Związku Pszczelarskiego oraz zaproszonych gości. 

Każdego dnia Krakowskiego Miodobrania zaplanowano także liczne występy artystyczne.

krakowskie miodobranie

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-09-02
Data aktualizacji: 2016-09-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź