Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Edukacja – przedsiębiorczość – rozwój – konferencja o przedsiębiorczości w szkole

We wtorek, 19 kwietnia Salę Obrad Rady Miasta Krakowa wypełnili nauczyciele przedsiębiorczości i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych. Biorąc pod uwagę, że kształcenie w zakresie przedsiębiorczości jest coraz powszechniej promowane w większości państw europejskich, konferencja „Edukacja – przedsiębiorczość – rozwój” cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony środowiska nauczycielskiego. W konferencji wzięli udział przedstawiciele miasta i przedsiębiorcy.

- Wiem, że w krakowskich szkołach podejmuje się szereg działań mających na celu przygotowanie młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwiających młodym ludziom zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Dziś, ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej staje się konieczność rozwijania umiejętności krytycznego myślenia oraz kształtowania aktywnego stosunku do życia – zaznaczyła Katarzyna Król, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

Paneliści i nauczyciele próbowali odpowiedzieć na pytanie: „jak uczyć przedsiębiorczości w szkole?”. Analizując cechy osoby przedsiębiorczej łatwo zauważyć, że odpowiadają one niemal w całości opisowi sylwetki pracownika pożądanego przez większość pracodawców. Jeśli uczniowie nie należą do grupy szczęściarzy, dla których przedsiębiorczość jest cechą wrodzoną, ani nie mieli w dotychczasowym życiu wzorów do naśladowania, to jedyną szansą jest wyksztalcenie tej cechy w szkole. O tym właśnie rozmawiali przedstawiciele Miasta i młodzi przedsiębiorcy.

W programie konferencji znalazły się m. in. takie zagadnienia jak funkcjonowanie startupów czy praktyczne pomysły wykorzystania wiedzy na lekcjach i inne.

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-04-19
Data aktualizacji: 2016-04-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź