Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowe ścieżki rowerowe na południu miasta

W ciągu dwóch lat mieszkańcy południowej części Krakowa zyskają ponad 10 km ścieżek rowerowych prowadzących do centrum miasta. Nowe ścieżki zostaną połączone z istniejącymi m.in. przy ul. Wielickiej i Wadowickiej.

Nowa ścieżka rowerowa rozpocznie swój bieg w rejonie projektowanej kładki Kazimierz-Ludwinów, a następnie zostanie poprowadzona w kierunku ul. Konopnickiej do Ronda Matecznego. Od ronda rowerzyści będą mogli pojechać w kierunku ul. Wadowickiej (tam w ubiegłym roku powstał kolejny fragment ścieżki rowerowej) lub w kierunku ul. Kamieńskiego. Przy ul. Kamieńskiego konieczna będzie budowa kładki, która przeprowadzi pieszych i rowerzystów przez al. Powstańców Śląskich nad linią kolejową. Z ulicy Kamieńskiego będzie można pojechać w kierunku ulicy Wielickiej lub w kierunku ulicy Nowosądeckiej.

W Krakowie z roku na rok przybywa nowych tras. W ubiegłych latach ZIKiT wykonał ciąg pieszo-rowerowy od skrzyżowania z ul. Wielicką i al. Powstańców Wielkopolskich do ul. Rożena. W tym roku planowana jest kontynuacja prac na odcinku ul. Rożena do Teligi. To spowoduje, że ścieżkami rowerem będzie można wygodnie przejechać rowerem z rejonu Prokocimia do centrum miasta. Dla poprawy komunikacji rowerowej z Bieżanowem, w 2016 r. powstanie brakująca ścieżka wzdłuż ulic Teligi i Ćwiklińskiej.

Zadania będą realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli z wykorzystaniem środków gminy Kraków i unijnych. Szacowana wartość tych projektów to ponad 20 mln zł.

pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-04-15
Data aktualizacji: 2016-04-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź