Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rekordowy listopad Kraków Airport

W listopadzie na krakowskim lotnisku obsłużono 311 204 pasażerów, o 12% więcej niż rok temu. Jest to najlepszy w historii listopadowy wynik w historii lotniska.

Wzrost odnotowano również w liczbie operacji lotniczych. W listopadzie było ich 2 635, o 3% więcej w stosunku do listopada 2014 roku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe kierunki - z otwartych w listopadzie nowych połączeń na Wyspy Kanaryjskie i do Izraela skorzystało niemal 7 tysięcy pasażerów. Największe wypełnienie odnotowano na rejsach do i z Teneryfy – przekroczyło ono 91%.

- Nowe kierunki okazały się strzałem w dziesiątkę Loty na Teneryfę, Gran Canarię czy do Ejlatu to ciekawa oferta zwłaszcza w sezonie zimowym. Ryanair znakomicie wypełnił niszę zimowych połączeń do słonecznych, wypoczynkowych miejscowości – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

W listopadzie średnie wypełnienie na rejsach rozkładowych wyniosło 83% (średnio 125 osób na pokładzie każdego rejsu).

- Zbliżamy się do kolejnego kamienia milowego w rozwoju naszego lotniska. Lada dzień znajdziemy się w prestiżowej kategorii lotnisk obsługujących ponad 4 miliony pasażerów rocznie - dodaje Jan Pamuła.

Od początku roku w Krakow Airport obsłużono łącznie 3 915 345 pasażerów, o 10% więcej czyli ponad 366 tysięcy pasażerów niż w roku 2014.

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-12-01
Data aktualizacji: 2015-12-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź