Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Studencki Festiwal Piosenki znamy laureatów

I nagrodę ex aequo w wysokości 5 500 złotych otrzymali: Adrianna Kućmierz a także duet Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski.

Fot. studenckifestiwal.pl
studenckifestiwal.pl

Jury obradujące w składzie: Jan Poprawa (przewodniczący), Ewa Kornecka, Olga Szwajgier, Jerzy Satanowski po wysłuchaniu 47 zespołów i solistów zakwalifikowanych do finału konkursu przez Radę Artystyczną SFP oceniło poziom artystyczny tegorocznego Konkursu jako bardzo wysoki.

II nagrodę w wysokości 3 000 złotych otrzymał Kamila Dauksz.

III nagroda w wysokości 2 000 złotych trafiła do Anny Kamińskiej.

Jury 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki – Krakowskiego Festiwalu Piosenki postanowiło przyznać wyróżnienia w wysokości 1000 złotych. Wyróżnienia otrzymali: Łukasz Jędrys, Marta Kostur, Joanna Mulik.

Jury przyznało także wyróżnienia honorowe, otrzymali je: Beata Bocek, Marta Fitowska, Anna Kaltbach, Iga Kozacka, Kaja Kurczuk i Danuta Szymańska.

Nagrodę specjalna im. Wojciecha Bellona w wysokości 1 000 zł trafiła do Grzegorza Paczkowskiego.

Na zakończenie festiwalu, po koncercie finałowym, odbyła się premiera spektaklu "TyJaMy – czyli Niewykorzystane Fragmenty Listów" w wykonaniu i w reżyserii Beaty Banasik – laureatki 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, autorki tekstów, kompozycji muzycznych, piosenkarki.

Idea studenckiego festiwalu zrodziła się w klubie Pod Jaszczurami, a premierową edycję udało się zorganizować w 1962 roku. Pierwszymi laureatami byli ex quo Marian Kawski i Edward Lubaszenko. Tuż za nimi uplasowała się Ewa Demarczyk. Wielu laureatom wygrana otwierała drzwi do kariery. Tak było w przypadku Maryli Rodowicz, Marka Grechuty czy Renaty Przemyk.

pokaż metkę
Autor: Maciej Grzyb
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat