Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zobacz jak powstaje woda do picia

Skąd się bierze dobra woda w kranie? Jak pracuje stacja uzdatniania wody? Jakie są kolejne etapy uzdatniania wody? Co to jest koagulant? Tego wszystkiego i wiele więcej ciekawostek dowiemy się podczas zwiedzania Zakładu Uzdatniania Wody Rudawa. Niedostępne na co dzień „wrota" zakład otworzy 14, 15, 16 października.

14, 15, 16 października będzie można zwiedzać Zakład Uzdatniania Wody Rudawa przy ul. Filtrowej 1. W dwa pierwsze dni (14 i 15 października) trwające ok. 90 minut wizyty odbywać się będą o pełnych godzinach - 9.00 i 11.00. Natomiast 16 października o godzinie 9.00.
Grupy od 10 do 30 osób można zgłaszać pod adresem mailowym: zwiedzanie@mpwik.krakow.pl w terminie do dnia 8 października 2015 roku. Zgłoszenie powinno zawierać imiona, nazwiska i wiek osób zainteresowanych zwiedzaniem, a w przypadku opiekunów numery dowodów osobistych oraz telefon kontaktowy. Regulamin dostępny jest na stronie mpwik.krakow.pl
Warto wiedzieć, że obchodzący w tym roku 60. rocznicę istnienia Zakład Uzdatniania Wody Rudawa to jeden z czterech tego typu zakładów zaopatrujących w wodę mieszkańców Krakowa. Wydajność ZUW Rudawa wynosi 55 tys. m3/dobę. Woda pochodząca z zakładu trafia m.in. do kranów w następujących dzielnicach: dzielnica VI Bronowice oraz dzielnica IV Prądnik Biały, do części Woli Justowskiej oraz całej Olszanicy w dzielnicy VII Zwierzyniec, do części Miasteczka Studenckiego AGH oraz Krowodrzy i Łobzowa w dzielnicy V Krowodrza, natomiast w dzielnicy III Prądnik Czerwony woda dostarczana jest mieszkańcom osiedla Prądnik Czerwony i osiedla Gotyk.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-10-02
Data aktualizacji: 2015-10-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź