Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Guidewire Software otwiera Centrum Programowania w Krakowie

Kolejna wielka firma wybrała Kraków na lokalizację swojego oddziału! Tym razem to Guidewire Software, amerykański dostawca oprogramowania dla towarzystw ubezpieczeniowych, który dziś (10 września) otwiera nowe Regionalne Centrum Programowania w Krakowie. Otwarcie ośrodka wiąże się z nowymi miejscami pracy – firma poszukuje polskich programistów do krakowskiego zespołu.

Regionalne Centrum Programowania w Krakowie będzie szóstym – po Kalifornii, Dublinie, Pensylwanii, Tokio i Toronto – ośrodkiem tego rodzaju. Nowe Centrum będzie zlokalizowane w pobliżu Starego Miasta. Zatrudnieni tu pracownicy będą realizować zadania związane ze wszystkimi aspektami powstawania produktów firmy, począwszy od zarządzania produktem po pisanie oprogramowania i kontrolę jakości. Opracowane w krakowskim Centrum aplikacje będą skierowane zarówno do klientów na lokalnym rynku Europy Środkowo-Wschodniej, jak i na rynkach globalnych.

Wybór Krakowa na lokalizację nowego Centrum Programowania Guidewire Software pozytywnie ocenia Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.

– Otwarcie nowego centrum programowania i researchu firmy Guidewire Software jest doskonałą wiadomością dla Krakowa. W przypadku firm IT obserwujemy bardzo optymistyczny trend. To nie nasi specjaliści wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu dobrej pracy, ale firmy IT otwierają swoje centra w Polsce, w tym w Krakowie. Miasto zdobyło pracodawcę z branży nowych technologii, tym samym przed mieszkańcami Małopolski otworzyła się kolejna możliwość podjęcia ciekawej pracy. Rekrutacja firmy Guidewire przyciągnie do Krakowa wysoko wykwalifikowanych i opłacanych młodych pracowników. Należy również zwrócić uwagę na efekt skali makro – każda nowa firma IT rozwijająca swoją działalność w regionie, tworzy coraz atrakcyjniejsze warunki dla kolejnych przedsięwzięć. Bez wątpienia jest to bardzo pozytywne i pożądane zjawisko, zarówno dla Krakowa, jak i całego regionu – mówiJacek Majchrowski.

Również Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego cieszy się, że Centrum Programowania Guidewire Software znajdzie się w Krakowie.

– Wybór Małopolski na nowe centrum programowania jest bardzo pozytywnym sygnałem ze strony Guidewire Software. Świadczy to o wysokim potencjale regionu. Kraków, wraz z całą południową Polską, stanowi „zagłębie informatyczne". 33 szkoły wyższe w regionie i prawie 190 tys. studentów to prawdziwy magnes dla inwestycji z sektora IT czy R+D. W ponad 160 firmach zatrudnienie znalazło już ponad 16 tys. osób. Dlatego szczególnie cieszy, że GuidewireSoftawre to kolejna firma z branży nowych technologii, której działalność przyniesie napływ zawansowanej wiedzy, know-how, jak i kapitału – mówi Tomasz Latocha, wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

— Bazując na sukcesie naszego Centrum Programowania w Dublinie, krakowska inwestycja pozwoli nam zwiększyć zatrudnienie w Europie, a także realizować pełny cykl tworzenia produktów, aby lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów — dodaje Dan Lonborg, starszy dyrektor kierujący pracą inżynierów oprogramowania i twórców treści w firmie Guidewire Software.

Szczegóły dotyczące rekrutacji, jak i możliwość złożenia aplikacji dostępne są na stronie internetowej: www.careers.guidewire.com

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-09-10
Data aktualizacji: 2015-09-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź