Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Światowe Dni Młodzieży szansą na rozwój

Wczoraj (25 czerwca) w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyło się spotkanie, podczas którego dyskutowano w jaki sposób Światowe Dni Młodzieży stanowią szansę dla rozwoju turystyki religijnej. W konferencji wziął udział Sekretarz Miasta Krakowa – Paweł Stańczyk oraz Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Wojciech Kozak.

- Światowe Dni Młodzieży mają charakter przede wszystkim duchowy, dlatego tak ważne jest stworzenie przyjaznej atmosfery. Mamy nadzieję, że organizatorzy sprawią, że ludzie wyjadą z Krakowa zadowoleni, że będą chcieli wrócić i że staną się niejako ambasadorami naszego miasta – powiedziała Katarzyna Gądek, wicedyrektor ds. Promocji i Turystyki.

Celem konferencji było omówienie możliwości, jakie dla rozwoju ruchu turystycznego i pielgrzymkowego stwarza organizacja Światowych Dni Młodzieży oraz dziedzictwo św. Jana Pawła II Wielkiego w naszym regionie. Odbyła się również debata, na temat szans, jakie stwarza organizacja ŚDM dla rozwoju turystyki regionalnej, nad którą patronat objęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

- Przyjedzie bardzo dużo ludzi młodych. Mamy nadzieję, że dzięki nim zwiększy się zainteresowanie nie tylko turystyką religijną, ale także turystyką pozasezonową – dodała dyrektor Gądek.

Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku, gromadząc blisko dwa i pół miliona osób z całego świata, to wydarzenie o nieocenionym potencjale promocyjnym zarówno dla Krakowa, jak i całej Małopolski.

pokaż metkę
Autor: ZUZANNA DZIADOWIEC
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2015-06-26
Data aktualizacji: 2015-06-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź