Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wielka Muzyka w Starym Krakowie

Do 31 sierpnia potrwa Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie” – jedna z najstarszych imprez tego typu w naszym mieście. Koncerty odbywają się w zabytkowych kościołach, muzeach, salach i na dziedzińcach. Imprezę, przy finansowym współudziale Urzędu Miasta Krakowa, organizuje Fundacja "Capella Cracoviensis"

Dziś (20 sierpnia, piątek) o godz. 20.30 w Bazylice oo. Dominikanów wystąpi Chór Bizantyjski Stavropoleos. W programie Bizantyjska muzyka sakralna.

KAJA DANCZOWSKA – skrzypce; JUSTYNA DANCZOWSKA – fortepian i BARTOSZ KOZIAK – wiolonczela wystąpią jutro (21 sierpnia, sobota) o godz. 19.30 w Auli Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8. W programie koncertu F. Mendelssohn-Bartholdy – Trio d-moll, op. 49; J. Brahms – Trio H-dur, op. 8.

W niedzielę, 22 sierpnia, o godz. 20.00 w krużgankach klasztoru oo. Franciszkanów odbędzie się koncert „Un camino de Santiago” w wykonaniu La Fenice.

Festiwal "Muzyka w Starym Krakowie" to jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych muzycznych przedsięwzięć nie tylko w Krakowie, ale i w całym kraju. Zapoczątkowany w 1975 r. już od trzydziestu pięciu lat, każdego sierpnia, przyciąga do Krakowa artystów i zespoły o światowej sławie. Koncerty odbywają się w zabytkowych kościołach, muzeach, salach czy na dziedzińcach – każdego dnia w innym miejscu. W czasie tegorocznej edycji Festiwalu, koncerty będą grane m.in. w kościele oo. Augustianów, na krużgankach klasztoru oo. Franciszkanów, w kościele oo. Dominikanów czy w kościele oo. Paulinów na Skałce. Program artystyczny i wykonawcy dobierani są tak, aby ukazać bogactwo kulturalne i historyczne Krakowa. Prezentowane utwory nawiązują do historii czy charakteru budowli. W ten sposób, poprzez muzykę, odwiedzający nasze miasto turyści w niecodzienny sposób mogą odkrywać uroki krakowskich zabytków. Obok dawnej muzyki można też posłuchać nowoczesnych utworów. Gwiazdy europejskich i światowych estrad występują też obok polskich sławnych wykonawców.

Honorowy patronat na Festiwalem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie www.mwsk.pl.

(JK, JD).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 2010-08-16
Data aktualizacji: 2010-08-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź