Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wieczór poświęcony Kornelowi Filipowiczowi

W ramach wydarzeń towarzyszących Festiwalowi Miłosza Fundacja Wisławy Szymborskiej wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym, Fundacją Kraków Miasto Literatury i Kinem pod Baranami zaprasza 17 maja o godz. 13.30 do Kina Pod Baranami na spotkanie poświęcone Kornelowi Filipowiczowi.

Spotkanie poprowadzą Teresa Walas oraz Bronisław Maj.

Po spotkaniu odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Kornel Filipowicz" w reż. Pawła Woldana.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Obowiązują wejściówki, które można odbierać od 4 maja w biurze Fundacji Wisławy Szymborskiej (Plac Wszystkich Świętych 2, Pawilon Wyspiańskiego, II piętro, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00. – 15.00) oraz w kasie Kina pod Baranami.

W 2015 roku mija 25.rocznica śmierci Kornela Filipowicza – wybitnego prozaika, nowelisty, poety, scenarzysty. Filipowicz był ważną postacią życia literackiego i kulturalnego Krakowa. Był przyjacielem i autorytetem dla wielu początkujących polskich literatów. Filipowicz uchodził za mistrza krótkiej formy prozatorskiej. Był autorem dwóch tomów poetyckich oraz kilkudziesięciu powieści i zbiorów opowiadań. Kilka z jego utworów zostało zekranizowanych.

17 maja, Kino Pod Baranami, sala czerwona, g. 13:30.

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-05-06
Data aktualizacji: 2015-05-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź