Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nagrody dla najlepszych nauczycieli

249 nauczycieli (w tym 75 zajmujących stanowiska kierownicze) otrzymało wczoraj (9 października, wtorek) Nagrody Prezydenta Miasta Krakowa za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w 2012 r.

Nagrody otrzymali nauczyciele zatrudnieni w przedszkolach, szkołach i innych placówkach oświatowych. Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali m.in. Małopolski Kurator Oświaty - Aleksander Palczewski, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa – Małgorzata Jantos, członkowie Komisji Edukacji Rady Miasta Krakowa, przedstawiciel Kurii Metropolitalnej oraz przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Nauczyciele otrzymali nagrody m.in. za osiąganie wyróżniających wyników w pracy nauczycielskiej zarówno z uczniami szczególnie uzdolnionymi jak i z uczniami o szczególnych potrzebach edukacyjnych; aktywne uczestnictwo w tworzeniu uzupełniającej oferty zajęć i imprez dla uczniów i środowiska lokalnego; zaangażowanie we współpracę z rodzicami uczniów.

Przy przyznawaniu nagród dyrektorom szkół brano natomiast pod uwagę m.in. kształtowanie dobrego klimatu wychowawczego w szkole; dbałość o wysoki poziom nauczania poprzez odpowiednią organizację pracy szkoły, właściwy dobór programów nauczania, odpowiednie sprawowanie nadzoru pedagogicznego, wspomaganie nauczycieli w ich rozwoju zawodowym; racjonalne i oszczędne planowanie i wydatkowanie środków budżetowych oraz racjonalne pozyskiwanie i wydatkowanie środków pozabudżetowych; pracę na rzecz oświaty na terenie dzielnicy lub całego miasta.

Dodatkowe informacje o nagrodzie dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej TUTAJ (KS)

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-10-10
Data aktualizacji: 2012-10-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź