Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jak wspierać przedsiębiorczość społeczną?

Myśl społecznie, działaj ekonomicznie. Jak samorząd może wspierać rozwój przedsiębiorczości społecznej w Krakowie? Na te pytania odpowiedzi poszukają uczestnicy konferencji organizowanej przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych wraz z Urzędem Miasta Krakowa. Konferencja odbędzie 10 października w magistracie.

Coraz więcej organizacji pozarządowych rozpoczyna działalność odpłatną lub gospodarczą, stając się przedsiębiorstwami społecznymi. Coraz częściej spotykamy spółdzielnie socjalne, które świadczą usługi dla mieszkańców Krakowa. Czy samorząd może wspierać ich działalność? Jak powinien to robić?

Zapraszamy do udziału w konferencji, podczas której będzie można dowiedzieć się jak samorząd obecnie wzmacnia działalność ekonomiczną sektora non for profit oraz jak może i powinien wpierać go w przyszłości.

Konferencja rozpoczyna prace nad Programem Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej dla Gminy Miejskiej Kraków, który będzie tworzony w oparciu o dialog sektora publicznego z pozarządowym. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość zgłoszenia swojego udziału w pracach nad tym dokumentem.

Uwaga! Zapraszamy organizacje pozarządowe do zgłoszenia swojego udziału w konferencji pod nr tel. 12 412 15 24, 12 418 00 77 lub na adres e-mail: dorota.kobylec@bis-krakow.pl do 8.10.2012r. (JD)

Program spotkania

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-10-05
Data aktualizacji: 2012-10-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź