Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Czy do wiary potrzebny jest kościół? Weź udział w dyskusji

Czy do wiary potrzebny jest kościół? To tytuł dyskusji, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek (13 października) o godzinie 18:00 w Auli Wielkiej Akademii Ignatianum, ul. Kopernika 26.

W dyskusji, którą poprowadzi Jolanta Gwadys udział wezmą JE ks. bp. Grzegorz Ryś, Paweł Kozacki OP oraz Wojciech Ziółek SJ. Na wydarzenia zaprasza Wydawnictwo WAM. Spotkanie połączone będzie z prezentacją książki JE bp. Grzegorza Rysia Wiara z lewej, prawej i Bożej strony.

Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie internetowej wydawnictwa www.wydawnictwowam.pl.

Wspólnota w Kościele jest nam zadana, my jej nie tworzymy, my musimy do niej dorastać.

Skoro wiara jest osobistym spotkaniem z Bogiem, to po co nam Kościół? Ten Kościół, który jest pełen takich samych grzeszników jak ja sam? Nieważne, czy jesteś w samym środku Kościoła, czy też nie znajdujesz dla siebie miejsca nawet na jego obrzeżach. Dzięki tej książce spotkasz Jezusa i dotkniesz Kościoła. W tekstach biskupa Grzegorza Rysia rozpoznasz Kościół, który Cię boli, ale też Boga, który na każdy nasz ból ma lekarstwo. To nie jest hurraoptymizm, to obietnica: zrozum Chrystusa, by zrozumieć Jego Kościół. A wtedy znajdziesz w tej konkretnej wspólnocie miejsce dla siebie.

Zaproszenie (pdf)

plakat

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-10-08
Data aktualizacji: 2014-10-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź