Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Inauguracja ICE Kraków tuż, tuż

Niecałe trzy tygodnie pozostały do otwarcia ICE Kraków. Seria wydarzeń inauguracyjnych potrwa cztery dni.

Pierwszym wydarzeniem, które 16 października zainauguruje działalność ICE Kraków Congress Centre, będzie koncert Zbigniewa Preisnera 2014. Tu i teraz. Głównym przesłaniem dzieła stworzonego specjalnie dla Centrum Kongresowego jest miejsce człowieka w historii, we współczesnej cywilizacji, w egzystencjalnym przemijaniu.

Dzieło wokalno-instrumentalne zostanie zaprezentowane w Sali Audytoryjnej, największej z sal ICE Kraków Congress Centre. Po raz pierwszy w Polsce zastosowano tam najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które sprawiają, że jest to jedna z najlepszych sal koncertowych w kraju.

Koncert 16 października będzie wydarzeniem zamkniętym, na który wstęp będą mieli tylko zaproszeni goście zagraniczni i krajowi. Za to już dzień później (17 października) widowisko zostanie powtórzone specjalnie dla mieszkańców Krakowa. Bilety dostępne są w sprzedaży w czterech Punktach Informacji Miejskiej InfoKraków (Rynek Główny - Sukiennice, Pawilon Wyspiańskiego - pl. Wszystkich Świętych 2, CORT - ul. Powiśle 11, ul. św. Jana 2) oraz na eventim.pl w cenie 50 zł.

Kolejnym punktem inauguracji Centrum Kongresowego będą dni otwarte (18 i 19 października), podczas których mieszkańcy Krakowa zwiedzą obiekt i zobaczą miejsca, które na co dzień pozostaną zamknięte dla osób odwiedzających gmach. Wydarzeniem specjalnym zaplanowanym na sobotę 18 października będzie wykład twórców projektu ICE Kraków Congress Centre: Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý. Dzień później, w niedzielę 19 października, odwiedzający będą mieli możliwość uczestniczyć we współorganizowanym przez Instytut Doradztwa i Zarządzania i Krakowskie Biuro Festiwalowe spotkaniu z Janem Melą, podróżnikiem i prezesem Fundacji Poza Horyzonty.

Wejściówki na Dni otwarte dostępne będą w szerokiej dystrybucji od 7 października od godziny 10:00 w Punktach Informacji Miejskiej InfoKraków (Rynek Główny - Sukiennice, Pawilon Wyspiańskiego - pl. Wszystkich Świętych 2, CORT - ul. Powiśle 11, ul. św. Jana 2).

Szczegółowe informacje o Centrum Kongresowym oraz o wydarzeniach inauguracyjnych dostępne są na stronie www.icekrakow.pl

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-09-26
Data aktualizacji: 2014-09-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź