Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poznaj historię Bronowic

W Bronowicach Małych rusza projekt, mający na celu zapoznanie młodych mieszkańców z historią dzielnicy. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Przyjaciół Bronowic.

Projekt polega na gromadzeniu od starszych mieszkańców dokumentów, wspomnień i zdjęć, dokumentujących życie codzienne Bronowic Małych, niegdyś podkrakowskiej wsi która do dziś słynie z sympatii jaką darzyli ją młodopolscy artyści.
W ramach przygotowania do projektu odbędą się specjalne warsztaty z zakresu archiwistyki społecznej, prowadzone przez specjalistów z Ośrodka Karta (organizacja pożytku publicznego zajmująca się dokumentowaniem i upowszechnianiem historii najnowszej Polski i Europy Środkowo-Wschodniej XX wieku). Materiały pozyskane przez uczestników akcji złożą się na pierwszą cyfrową kolekcję archiwum społecznego, której inauguracja nastąpi jesienią.
Uczestnikiem warsztatów może zostać każda osoba w wieku od 18 do 26 lat, pochodząca z Bronowic Małych i uważającą się za członka bronowickiej społeczności lokalnej. Nabór zgłoszeń do projektu potrwa do 26 lipca. Regulamin akcji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: http://archiwumbronowickie.pl/.

pokaż metkę
Autor: Magda Tympalska
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-07-16
Data aktualizacji: 2014-07-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź