Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Finał konkursu wiedzy o ochronie przeciwpożarowej

Finał konkursu wiedzy o ochronie przeciwpożarowej. Jutro (29 maja, wtorek) o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej budynku UMK na os. Zgody 2 odbędzie się drugi, finałowy etap cyklicznego konkursu wiedzy o ochronie przeciwpożarowej. W rywalizacji bierze udział 20 szkół podstawowych.

Przypomnijmy, że konkursy wiedzy o ochronie przeciwpożarowej odbywają się w naszym mieście od 2008 roku. Organizatorami są Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Wydział Edukacji oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej. W tym roku do grona organizatorów dołączyła też Szkoła Aspirantów PSP.

Celem konkursu jest nabycie i pogłębienie wiedzy na temat zagrożeń powodowanych przez pożary, propagowanie bezpiecznych zachowań oraz właściwego postępowania podczas wystąpienia zagrożeń.

Konkursy wiedzy o ochronie przeciwpożarowej odbywają się w ramach Uchwały Rady Miasta Krakowa z 13 września 2006 roku w sprawie „Profilaktyki przeciwpożarowej obiektów Gminy Miejskiej Kraków”.

Warto pamiętać, że ubiegłorocznym triumfatorem konkursu był Szymon Pałka reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 2. Drugie miejsce zajął Jakub Zawada ze Szkoły Podstawowej Nr 97, a trzecie Szymon Gołębiowski ze Szkoły Podstawowej Nr 95. (M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat