Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Festiwal Muzyki Filmowej na płycie

15 maja (wtorek) swoją premierę będzie miała wyjątkowa płyta z muzyką filmową podsumowująca pięcioletnią historię Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Jej repertuar nawiązuje do utworów prezentowanych w poprzednich edycjach Festiwalu oraz do programu tegorocznej - piątej edycji.

Dzięki współpracy Magnetic Records z amerykańską wytwórnią Varese Sarabande na repertuar płyty złożyły się utwory kompozytorów-gości Festiwalu, którzy swoją obecnością wielokrotnie potwierdzali rangę tego wydarzenia na międzynarodowej arenie. W tym gronie znaleźli się: Howard Shore, Tan Dun, Tom Tykwer, Joe Hisaishi, Elliot Goldenthal oraz inni.

Wydawnictwo zawiera również muzykę polskich kompozytorów: Jana AP Kaczmarka z filmu Marzyciel, Niewierna w solowym wykonaniu Leszka Możdzera, tematy Wojciecha Kilara, a także Abla Korzeniowskiego z filmu Samotny Mężczyzna. Po raz pierwszy przedstawione są niepublikowane dotąd tematy Bartosza Chajdeckiego z filmu Czas Honoru.

Całość (2CD) dedykowana jest wiernym fanom Festwialu, którzy co roku przyjeżdżają z różnych zakątków Polski i świata by na żywo słuchać legendarnych tematów filmowych w znakomitych wykonaniach prezentowanych w synchronizacji z obrazem.

Przypomnijmy, że piata edycja Festiwal Muzyki Filmowej rozpocznie się 24 maja i potrwa trzy dni (do 26 maja). W programie znajdą się m.in. trzy wielkie koncerty: światowa premiera symultanicznego wykonania kinowej superprodukcji Pachnidło: Historia mordercy, telewizyjna gala urodzinowa świętującego 80. urodziny Wojciecha Kilara z udziałem jubilata, a w finale - Obcy – Symfonia Biomechaniczna. Kino Sztuki i Krwi Elliota Goldenthala –widowisko z udziałem nominowej do Oskara reżyserki filmowej i teatralnej Julie Taymor oraz światowej sławy kompozytora Eliota Goldenthala.

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to wspólne przedsięwzięcie Krakowskiego Biura Festiwalowego i radia RMF Classic. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.fmf.fm. (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-05-07
Data aktualizacji: 2012-05-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź