Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Raport o sześciolatkach

Na stronie internetowej www.portaledukacyjny.krakow.pl - w zakładce „Sześciolatku nie trać roku!” - dostępny jest raport Urzędu Miasta Krakowa dotyczący przygotowania krakowskich szkół samorządowych na przyjęcie dzieci sześcioletnich do klas pierwszych szkół podstawowych.

Organizatorzy badania doszli do wniosku, że wszystkie z badanych szkół są przygotowana na przyjęcie sześciolatków, choć nie wszystkie w takim samym stopniu. Niektóre z nich wyróżniają się na tle pozostałych. Przyjęto, że placówki, które zasługują na wyróżnienie w poszczególnych obszarach powinny uzyskać wyższą liczbę punktów niż średnia wszystkich szkół. Te placówki otrzymały gwiazdki.

Aby uzyskać informację na temat stopnia przygotowania poszczególnych szkół oraz przeanalizować sytuację w skali miasta Urząd Miasta Krakowa skierował ankiety m.in. do dyrektorów 98 samorządowych szkół podstawowych. Pytania były zadawane w czterech obszarach: „baza”, „kadra”, „rozwój dziecka”, „bezpieczeństwo i opieka” i w każdym obszarze dyrektor miał możliwość wykazać, w jakim stopniu zostały spełnione zalecane przez MEN wymogi dotyczące przygotowania szkoły do przyjęcia sześciolatków. Ankiety skierowano także do nauczycieli i rodziców dzieci sześcioletnich, które zapisano do klas pierwszych szkół podstawowych.

Na Portalu Edukacyjnym można znaleźć m.in. informacje o tym jak przygotowano raport, prezentację wyników ankiet dyrektorów, tabelę z gwiazdkami, które otrzymały szkoły, a także prezentacje wyników ankiet nauczycieli i rodziców sześciolatków. (KF)

 

 

 

 

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-04-25
Data aktualizacji: 2012-04-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź