Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trwa 20. Festiwal Kultury Żydowskiej

Koncerty żydowskiej muzyki ludowej, chasydzkiej i klasycznej, projekcje filmów, przedstawienia, wystawy, warsztaty i opowieści o historii Żydów – na dziesięć dni krakowski Kazimierz zamieni się w stolicę kultury żydowskiej. Wszystko to za sprawą trwającego Festiwalu Kultury Żydowskiej.

Na dziś (28 czerwca) organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji. Od godzin porannych odbywały się warsztaty języka hebrajskiego. Ponadto udostępnione do zwiedzania zostały Stara Synagoga oraz Synagoga Remu na ul. Szerokiej. Reszta dnia upłynie pod znakiem licznych zajęć warsztatowych, w których uczestnicy będą mogli nauczyć się m.in. tworzenia klasycznej i unikatowej jemenickiej biżuterii, śpiewu i języka jidysz oraz tradycyjnego tańca żydowskiego. Dodatkowo odbędą się również liczne wykłady, wystawy i projekcje filmów. Dzień zakończą koncerty – zagra Chaim Louk oraz Kantor Benzion Miller.

Jutro (29 czerwca) kontynuowane będą zajęcia warsztatowe, wykłady oraz wystawy. Ponownie dla zwiedzających otwarte zostaną synagogi. O godzinie 16.00 odbędzie się prezentacja książki „Druga dusza. O dwudziestu Festiwalach Kultury Żydowskiej w Krakowie”, autorstwa Anny Dodziuk. O 22.00 natomiast w Synagodze Tempel odbędzie się koncert Brave Old World - legendarnych pionierów muzyki klezmerskiej, którzy powracają po latach na Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie.

Więcej informacji i szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie www.jewishfestival.pl. (PW).

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 2010-06-29
Data aktualizacji: 2010-07-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź