Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Praca dziś i jutro, szanse i zagrożenia

Ministrowie, ambasadorowie i goście z sześciu krajów reprezentujących trzy kontynenty wezmą udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Uniwersalizm pracy ludzkiej. Współczesne konotacje". Konferencja odbędzie się od 29 do 30 maja. Organizatorem jest Instytut Pracy Socjalnej oraz Instytut Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.

Miejscem obrad w pierwszym dniu będzie Centrum Wystawowo-Konferencyjne na Wawelu. W drugim dniu prelegenci i goście będą rozmawiać w budynku Uniwersytetu przy ulicy Ingardena 4.

W konferencji weźmie udział ponad 150 gości z Polski, Kanady, Filipin, Niemiec, Kosowa, Hiszpanii, Czech, Bułgarii, Macedonii i Słowacji. Będą to uznani naukowcy, doświadczeni praktycy, a także adepci nauk o pracy oraz reprezentanci pracodawców. Wśród gości znajdą się współtwórcy pedagogiki pracy: prof. zw. dr hab. Stanisław Kaczor oraz prof. zw. dr hab. Stefan Kwiatkowski. Głos zabiorą również Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej Małgorzata Marcińskaoraz Wiceminister Sportu i Turystyki Bogusław Ulijasz.

Zamysłem organizatorów konferencji jest, aby stała się ona platformą rozważań teoretycznych i wymiany doświadczeń badawczych i praktycznych. Nie zabraknie też próby znalezienia rozwiązań trudnej sytuacji osób bezrobotnych zarówno na rynku pracy jak i w ich środowisku domowym i rodzinnym. Wnioski z przedstawionych badań zostaną odzwierciedlone w programach polityki społecznej.

Instytut Pracy Socjalnej jest najmłodszą i prężnie działającą jednostką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Prowadzi studia licencjackie i magisterskie z zakresu pracy socjalnej na specjalnościach: asystent rodziny oraz asystent pomocy instytucjonalnej. Na polu naukowym współpracuje z partnerami zagranicznymi University of Toronto w Kanadzie, Ryerson University w Kanadzie, University of Ottawa w Kanadzie, Konsulatem Generalnym RP w Toronto oraz Sofia University w Bułgarii. Więcej informacji na stronie www.ipsoc.up.krakow.pl.

Program konferencji jest dostępny w pliku PDF

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2014-05-28
Data aktualizacji: 2014-05-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź