Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ulica Józefa świętuje!

To miejsce gdzie czas się zatrzymał, sąsiedzi dobrze się znają, galerie sztuki i lokale mają się dobrze, a turyści zwalniają kroku, by dobrze przyjrzeć się zakamarkom – to ulica Józefa. Jej wyjątkową atmosferę będzie mógł poczuć każdy, kto 14 czerwca (sobota) weźmie udział w Święcie Ulicy Józefa. Początek wydarzenia: godz. 12:00.

Do udziału w 13. Święcie Ulicy Józefa zapraszają: Grupa Inicjatywna „Święto Ulicy Józefa", Staromiejskie Centrum Kultury, Rady Dzielnicy I oraz Urząd Miasta Krakowa.

- Po raz kolejny chcielibyśmy spotkać się tutaj, w miejscu, gdzie czas jakby się zatrzymał, sąsiedzi dobrze się znają, galerie sztuki i lokale mają się dobrze, a turyści zwalniają kroku, by dobrze przyjrzeć się zakamarkom. Nic dziwnego – ul. Józefa, będąca dawniej granicą między żydowską o katolicką częścią Kazimierza, jest miejscem styku kultur, religii, różnorodnych funkcji i tradycji – mówią organizatorzy.

Podczas wspólnej zabawy chcą podkreślić panującą na ul. Józefa atmosferę bohemy (występy krakowskich artystów, wernisaże i wystawy, pokazy teatrów ulicznych, pokazy rękodzieła, gry i zabawy plastyczne dla dzieci, koncerty), pokazać jej wielokulturowość (spacer z licencjonowanymi przewodnikami po ulicy) oraz kupiecki niegdyś charakter.

Program wydarzenia:

Godz. 12:00 – zbiórka pod Smokiem Wawelskim, uroczyste otwarcie imprezy kolorowym korowodem prowadzonym przez cesarza Józefa II i jego dwór. Przejście ul. Krakowską do Kamienicy Wojewodzińskiej przy ulicy Józefa, przemarsz ulicą Józefa, zapraszanie mieszkańców i turystów do wzięcia udziału w zabawie, rozdawanie pamiątkowej mapy ulicy;

godz. 13:00 – do zmierzchu - wydarzenia artystyczne w poszczególnych lokalach, galeriach, w podworcach i na ulicy (wernisaże, pokazy, warsztaty, imprezy dla dzieci, koncerty, promocje);

godz. 16:00–17:00 – spacer ulicą Józefa z przewodnikami z polish travel adventure (początek na Placu Bawół).

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-05-26
Data aktualizacji: 2014-06-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź