Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spore zainteresowanie nowym Magistratem w Czyżynach

Prawie 20 podmiotów – firm inwestycyjnych i banków – zainteresowało się ofertą realizacji gmachu nowego Magistratu w Czyżynach. Przypomnijmy, że Miasto chce wybudować Centrum Obsługi Inwestora przy ulicy Centralnej w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego do 2015 roku.

W spotkaniu informacyjnym dla inwestorów w sprawie budowy Centrum Obsługi Inwestora, zorganizowanym w Magistracie we wtorek, 28 lutego, uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli firm budowlanych i banków. Łącznie wstępne zainteresowanie inwestycją wyraziło 20 podmiotów. „Kraków ma już doświadczenia w praktycznym stosowaniu partnerstwa publiczno-prywatnego. W takim trybie powstał między innymi parking podziemny pod placem Na Groblach. Tym razem do współpracy chcemy pozyskać partnera, który za własne pieniądze wybuduje nowy gmach Magistratu” – mówił podczas otwarcia spotkania Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa.

Do realizacji Centrum Obsługi Inwestora przy ulicy Centralnej Miasto przymierza się od kilku lat. W tym celu w 2008 roku zorganizowany został międzynarodowy konkurs architektoniczny, a najlepsza okazała się propozycja Włocha, Claudio Nardiego. W oparciu o koncepcję został przygotowany projekt budowlany i wykonawczy, który ma być wkładem Miasta w umowę z partnerem prywatnym. Dodatkowo samorząd przekaże pod budowę Centrum teren. Natomiast po stronie prywatnego operatora będzie budowa nowego Magistratu. Część powierzchni odpłatnie udostępni Miastu, a pozostałą – będzie wynajmować na zasadach komercyjnych.

Zgodnie z założeniami, do reprezentacyjnego biurowca przy ulicy Centralnej zostanie przeniesionych około 700 urzędników miejskich, zajmujących się szeroko rozumianą obsługą inwestora, którzy obecnie pracują w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego Krakowa. Ma to poprawić warunki obsługi mieszkańców oraz przedsiębiorców, którzy będą mogli załatwić wszystkie sprawy w jednym miejscu. Według planów, w maju mają się rozpocząć negocjacje z zainteresowanymi podmiotami tak, by już w tym roku można było podpisać umowę z wykonawcą i operatorem biurowca. Nowoczesny gmach Magistratu przy ulicy Centralnej ma być gotowy do 2015 roku. (M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-02-28
Data aktualizacji: 2012-02-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź