Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Prezydent nagradza za popularyzację historii

Pani mgr Ludmiła Okrzesik otrzymała wczoraj (20 grudnia) z rąk Prezydenta Jacka Majchrowskiego nagrodę imienia Tadeusza Słowikowskiego. Wyróżnienie, wręczane jest nauczycielom historii szkół ponadgimnazjalnych za wybitne osiągnięcia w nauczaniu i popularyzacji historii oraz kultury Krakowa.

„W Krakowie doskonale wiemy, że od wykształcenia historycznego naszej młodzieży zależy, jakie będziemy mieli w przyszłości elity intelektualne, jak będzie wyglądała nasza kultura polityczna, jaki będzie poziom debaty publicznej. Dlatego cieszę się, że dzięki inicjatywie Polskiego Towarzystwa Historycznego możemy nagradzać wybitnych nauczycieli tego przedmiotu” – mówił Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczając nagrodę im. Tadeusza Słowikowskiego.

W tym roku kapituła nagrody im. Tadeusza Słowikowskiego zdecydowała się wyróżnić panią mgr Ludmiłę Okrzesik z VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego. W uzasadnieniu wyboru można przeczytać, że nagrodzona „w pracy zawodowej wyróżnia się kreatywnością i aktywnością  na polu dydaktyki historii oraz w działalności pozaszkolnej”.

Poza pracą dydaktyczną w VIII LO, pani Ludmiła Okrzesik prowadzi lekcje otwarte w muzeach ((m.in. w podziemiach Rynku Głównego), zaprojektowała tematyczne ścieżki edukacyjne dla uczniów w zakresie szeroko rozumianej historii i kultury Krakowa, w tym gry terenowe. W VIII LO prowadzi Krąg Miłośników Krakowa we współpracy z Centrum Młodzieży im. Dra Henryka Jordana. Jest jednym z twórców zajęć z historii dla klasy wielokulturowej w VIII LO. Przygotowała też dwie audycje radiowe - „Ciekawostki średniowiecznego Krakowa” i „Tajemnice Stradomia”. Co ważne, jest lubiana i bardzo wysoko oceniana przez uczniów.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy nagroda imienia Tadeusza Słowikowskiego przyznana była w 2009 roku. Laureatem wyróżnienia ufundowanego przez Prezydenta Krakowa był mgr Józef Jaworski z V LO. (M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-12-21
Data aktualizacji: 2011-12-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź