Informacja archiwalna

V rajd Przez Polskę dla polskich hospicjów

W dniach 14-22 czerwca 2014 r. odbędzie się V rajd rowerowy „Przez Polskę dla polskich hospicjów”. Zakończenie 9 dniowego, 1000-kilometrowego rajdu przez Polskę będzie w stolicy regionu Małopolski - Krakowie.
V rajd Przez Polskę dla polskich hospicjów
Fot. Fundacja Babci Aliny

 

Rajd, który w sobotę 14 czerwca 2014 r. startuje ze Szczecina, ma na celu propagowanie ruchu hospicyjnego, promowanie idei wolontariatu oraz zebranie funduszy na sprzęt medyczny dla polskich hospicjów.

Patronat honorowy nad rajdem objął prof. dr hab. Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa, Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Maja Włoszczowska - wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB, wielokrotna mistrzyni Europy i mistrzyni Polski w cross-country, oraz Damian Zieliński - kolarz torowy, zawodnik Grupy Kolarskiej Piast Szczecin, wielokrotny mistrz Polski oraz mistrz i wicemistrz Europy, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 i Londynie w 2012.

Rajd otrzymał także Mecenat Miasta Szczecin.

Opieka hospicyjna, która zaspokoiła wszystkie ważne potrzeby chorej na raka Aliny Holender, spowodowała, że syn Janusz i wnuczka Ewa, w podziękowaniu dla hospicjum im. św. Kamila w Bielsku-Białej, założyli Fundacje imienia Aliny. Celem angielskiej i polskiej Fundacji jest pomoc hospicjom i zebranie funduszy dla polskich hospicjów.

Wsparcie i okazana mamie i babci troska, a także świadomość braków z jakimi borykają się hospicja sprawiła, że Fundacje dotychczas pomogły 39 hospicjom, zakupując wyposażenie o łącznej wartości 450 000 zł.

Wydarzenie, jakim jest rajd rowerowy „Przez Polskę dla polskich hospicjów", łamie utrwalone stereotypy dotyczące opieki hospicyjnej oraz zachęca do poszerzania wiedzy o lokalnych hospicjach.

Rajdem przez Polskę 25-kolarzy z Anglii, Kanady i Polski zwraca uwagę społeczeństwa na pracę polskich hospicjów, zachęca do wolontariatu oraz przekazania darowizny, która wesprze tą bezcenną pracę.

W 2014 r. rajd przejedzie przez województwa: zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie i małopolskie. Odwiedzi hospicja domowe, stacjonarne i ośrodki paliatywno-hospicyjne. Kolarze spotkają się z pacjentami i wolontariuszami oraz przekażą wyposażenie (sprzęt medyczny, materiały opatrunkowe i pielęgnacyjne) konieczne do codziennej pracy i opieki nad pacjentami.

Rajd i Fundacja są prowadzone przez wolontariuszy, a kolarze sami pokrywają wszystkie koszty udziału w rajdzie.

Wszelkie informacje o wydarzeniu oraz warunki zgłoszenia uczestnictwa można znaleźć na stronach:

 

www.fundacjababcialiny.org.pl/rajd-rowerowy-2014.html

 

www.alinafoundation.org/cycle-poland-2014.html

 

 

Zapraszamy serdecznie do dołączenia się do nas!

Fanpage: facebook.com/alinafoundation

Organizator:

Fundacja Babci Aliny

ul. Bogusławskiego 15, 43-300 Bielsko-Biała

e-mail: info@fundacjababcialiny.org.pl

The Alina Foundation

65 Ashley Drive, Penn, Bucks HP10 8AZ

e-mail: info@alinafoundation.org

Termin:
14-22 czerwca 2014 r.
Osoba kontaktowa:
Ewa Nowak, członek zarzadu Fundacji Babci ALiny
Email:
info@fundacjababcialiny.org.pl