Pod patronatem Prezydenta

Znajdź patronat
V edycja charytatywnej inicjatywy pn. Musical Poza Horyzonty – 'Kasting'

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Kasting. Musical, napisany z myślą o tym, by pomóc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. To już piąta edycja przygotowana przy współpracy Fundacji i firmy UBS.

 

Spektakl Sen o Lwowie - premiera

Dla wielu miasto marzenie i miasto wspomnienie. Pełne niezwykłych zaułków, ulic, placów, kamienic, kościołów. Miejsce, w którym wiele się wydarzyło i wiele mogło się jeszcze zdarzyć… Lwów, miasto nadal żyjące w polskiej wyobraźni dzięki pamięci jego dawnych mieszkańców. I właśnie to miasto stało się bohaterem najnowszego spektaklu Baletu Cracovia Danza oraz Teatru Piosenki Sen o Lwowie, którego premiera odbędzie się w piątek 1 grudnia, o godz. 19, w Muzeum Armii Krajowej. Widowisko powstało z okazji przypadającego w tym roku 150-lecia Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Macierz–Lwów.

11. edycja Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom

Akcja SOS – Uczelnie Schroniskom to odbywające się cyklicznie już od ponad dziesięciu lat wydarzenie, którego celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom z okolic Krakowa.

Gimnastyczne Mikołajki 2017

Od 2007 roku realizowana jest wspaniała idea „Mikołajek Gimnastycznych” organizowanych przez sekcję gimnastyki sportowej TS Wisła Kraków. Impreza corocznie zachwyca swym rozmachem, a atrakcje w postaci zawodów sportowych , występów artystycznych i pokazów gimnastycznych zapierają dech w piersiach gości i rodziców. Punktem kulminacyjnym każdych „Mikołajek” jest oczywiście występ Św. Mikołaja, który po uroczystości wręcza dzieciom prezenty. Na zakończenie goście zaproszeni są na uroczysty poczęstunek przygotowany przez rodziców.Od 2007 roku realizowana jest wspaniała idea „Mikołajek Gimnastycznych” organizowanych przez sekcję gimnastyki sportowej TS Wisła Kraków. Impreza corocznie zachwyca swym rozmachem, a atrakcje w postaci zawodów sportowych , występów artystycznych i pokazów gimnastycznych zapierają dech w piersiach gości i rodziców. Punktem kulminacyjnym każdych „Mikołajek” jest oczywiście występ Św. Mikołaja, który po uroczystości wręcza dzieciom prezenty. Na zakończenie goście zaproszeni są na uroczysty poczęstunek przygotowany przez rodziców.Od 2007 roku realizowana jest wspaniała idea „Mikołajek Gimnastycznych” organizowanych przez sekcję gimnastyki sportowej TS Wisła Kraków. Impreza corocznie zachwyca swym rozmachem, a atrakcje w postaci zawodów sportowych , występów artystycznych i pokazów gimnastycznych zapierają dech w piersiach gości i rodziców. Punktem kulminacyjnym każdych „Mikołajek” jest oczywiście występ Św. Mikołaja, który po uroczystości wręcza dzieciom prezenty. Na zakończenie goście zaproszeni są na uroczysty poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Kalendarz imprez targowych w roku 2017 - najbliższe: 22. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL®

Prestiż, tradycja i.. targowy debiut

Międzynarodowe grono Wystawców, zagraniczne misje gospodarcze, reprezentacja najlepszych polskich i światowych marek m.in. z Białorusi, Czech, Holandii, Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. – Przed nami 22. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL®.

Obchody Jubileuszu 60-lecia XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie

Celem tego wydarzenia jest uczczenie działalności szkoły, aktywizacja oraz integracja społeczności szkolnej i lokalnej jak również promocja szkoły w środowisku lokalnym.

Turniej blind footballu w Krakowie

11 i 12 listopada w Krakowie rozegrana zostanie 3. kolejka Ligi Centralnej Europy 2017/18 w blind footballu - piłce nożnej osób niewidomych. Będzie to pierwszy w historii naszego miasta turniej cieszącej się stale rosnącą popularnością odmiany futbolu dla osób z dysfunkcją wzroku.

Koncert Granie na SZczekanie

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz Łukasz Lech serdecznie zapraszają na kolejny już koncert Granie na SZczekanie, który odbędzie się 27 listopada o godz. 18.30 w Filharmonii Krakowskiej. Jak co roku patronatem honorowym wydarzenie objęli Pan Prezydent Jacek Majchrowski oraz Duszpasterz Artystów Ks. Infułat Jerzy Bryła.

Konferencja szkoleniowa „Nowe substancje psychoaktywne”

Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum zapraszają na konferencję szkoleniową pt. „Nowe substancje psychoaktywne”, która odbędzie się 26 października (czwartek) 2017 r., godz. 9.45 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego, pl. Wszystkich Świętych 3-4, Kraków

festiwal Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia

Organizatorzy „Zaduszek Organowych” poświęconych pamięci prof. Jana Jargonia pragną, aby to wydarzenie muzyczne w wykonaniu wybitnych muzyków, a wśród nich uczniów Profesora wpisywało się trwale w kalendarium dóbr kulturalnych naszego miasta. Przyświeca nam również cel przybliżenia znakomitej postaci Profesora, Krakowianina z wyboru, który szczególne zasługi odniósł jako wybitny wykonawca muzyki organowej w kraju i za granicą. Bardzo ważnym nurtem Jego dokonań było także budownictwo organowe. Jego działalność na tym polu generalnie polepszyła stan instrumentarium na terenie Krakowa i całej Polski. Biorąc pod uwagę miarę i wielkość osiągnięć Profesora Jana Jargonia pragniemy,  aby „Zaduszki Organowe” były wyrazem naszej pamięci o Nim.