Pod patronatem Prezydenta

Znajdź patronat
42. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej  w Krakowie

W ciągu 18 dni trwania Targów naprzemiennie zaprezentuje się ok. 700 twórców i artystów ludowych a podczas imprez towarzyszących , na estradzie w Rynku Głównym, wystąpi ok. 170 zespołów folklorystycznych, kapel i artystów ludowych z Polski, Słowacji, Ukrainy, Rumunii, Cypru, Włoch, Hiszpanii. Jest to największe wydarzenie tego rodzaju w kraju.

Marsz Jamników
9 września 2018 r.

W niedzielę 9 września centrum Krakowa po raz kolejny opanują jamniki. A to za sprawą „Marszu jamników” Radia Kraków współorganizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, który tradycyjnie w samo południe przemaszeruje spod Barbakanu na Rynek Główny w Krakowie.

II Ogólnopolski Bieg Dobroczynny z Psami DOG RUN

W tym biegu każdy jest zwycięzcą!

II edycja DOG RUN

'3rd Central European Biomedical Congress pt. News on biomarker discovery and research innovations in medicine and biomedical sciences'

15-18 września 2018 r. w Krakowie odbędzie się 3. Środkowoeuropejski Kongres Biomedyczny. Organizatorami Kongresu są Instytut Farmakologii PAN w Krakowie oraz Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum przy współudziale Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego i Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego.

XXII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

W dniach 13-15 września br. w Krakowie odbędzie się XXII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Spotkanie, które co roku gromadzi ok. 5000 uczestników i jest najważniejszym spotkaniem w życiu Towarzystwa, skierowane jest nie tylko do kardiologów, ale także do kardiochirurgów, lekarzy medycyny rodzinnej, internistów, pielęgniarek i techników medycznych oraz studentów medycyny.

VII Międzynarodowa Konferencja 'Kompleksowa terapia dyskrazji plazmocytowych w 2018 r.'

VII Międzynarodowa Konferencja „Kompleksowa terapia dyskrazji plazmocytowych w 2018 roku” jest to tradycyjne, coroczne spotkanie naukowe organizowane w Krakowie przez Fundację Centrum Leczenia Szpiczaka, Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów oraz Katedrę Hematologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Czwarta edycja Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC

Misją CYBERSEC jest wspieranie procesu budowy europejskiego systemu cyberbezpieczeństwa. Naszym celem jest tworzenie platformy współpracy pomiędzy rządami, organizacjami międzynarodowymi oraz kluczowymi podmiotami sektora prywatnego.

 

11. Festiwal Muzyczny Barbakan

Ta nietypowa sala koncertowa jest okrągła, liczy sobie ponad 500 lat, zaś kamień węgielny

pod budowę położył osobiście polski król. Krakowski „Rondel” znów stanie się sceną  11. Festiwalu Muzycznego Barbakan.

XVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników VW GarBusa – 'Garbojama 2018'

W dniach od 12 do 15 lipca 2018 roku członkowie klubu “Garbata Stokrotka” serdecznie zapraszają na kolejną, wyjątkową 18-nastą, edycję Europejskiego Zlotu VW GarBusa “GARBOJAMA 2018”, która tradycyjnie odbędzie się w Ośrodku „Nad Zalewem” w Budzyniu (wcześniej Kryspinowie) koło Krakowa – Zalew na Piaskach.