Pod patronatem Prezydenta

Znajdź patronat
Ich geh' und suche - kantata sceniczna
XIV Letni Festiwal  Krakowskiej Opery Kameralnej
ARS CAMERALIS Kraków 2017
Johann Sebastian Bach
„Ich geh’ und suche” („Chodzę i szukam z tęsknym pragnieniem”) – Kantata sceniczna
VI Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

Biegnij na ratunek! – trwają zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

Czy wiesz o tym, że dzięki biegowi możesz pomóc uratować zdrowie i życie niemowlaka? Już po raz 6. w Krakowie odbędzie się Bieg Charytatywny Fundacji Tesco, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N”, dla najmłodszych pacjentów z Małopolski. Atrakcje przewidziane podczas wydarzenia to m. in. bieg na dystansie 3, 5 i 10 km, bieg na szpilkach oraz bieg dla dzieci.  Zapisz się już dziś!

Wystawa ekslibrisów i małej grafiki bibliofilskiej Andrzeja Buchańca

Bibliofilstwo jest pojęciem powszechnie znanym jako zamiłowanie do zbierania książek, zwłaszcza pięknych czy rzadkich,  jak i  innych obiektów edytorskich odznaczających się konkretnymi walorami interesującymi kolekcjonera. Natomiast ekslibris – (z łaciny 'ex libris' = z książek) jest terminem znanym tylko nielicznym...

XXI Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble

Już za kilka dni rozpoczną się XXI Mistrzostwa Krakowa w Scrabble!

XLII Ogólnopolski Rajd Grunwaldzki Młodzieży Szkolnej PTSM

ZARZĄD ODDZIAŁU MAŁOPOLSKIEGO POLSKIEGO TOWARZYSTWA SCHRONISK MŁODZIEŻOWYCH W KRAKOWIE

zaprasza na

XLII OGÓLNOPOLSKI  RAJD  GRUNWALDZKI

MŁODZIEŻY  SZKOLNEJ  PTSM

„Przyszliśmy do Ciebie, Naczelniku”

200-lecie śmierci Tadeusza Kościuszki

12-15 X 2017 r.

Cele rajdu:

  • Upamiętnienie Grunwaldzkiej Viktorii, dziejów Pomnika Grunwaldzkiego, Kopca T. Kościuszki i Lasku Wolskiego
  • Upowszechnienie poczucia dumy z dokonań przodków
  • Zwiedzanie Krakowa i okolic podczas Gry Terenowej
  • Integracja zespołów rajdowych
Premiery Krakowskiej Opery Kameralnej w aktualnym sezonie artystycznym - Pergolesi | La serva padrona

Giovanni Battista Pergolesi

La serva padrona

opera buffa
10. jubileuszowa edycja festiwalu muzycznego 'Wawel o zmierzchu'

„Wawel o zmierzchu” po raz dziesiąty!

soboty, 1 lipca - 26 sierpnia 2017 r.

 

Dialog tradycji i nowoczesności

„Wawel o zmierzchu” to jedyny w Krakowie letni festiwal plenerowy: miejscem koncertów są rozświetlone dziedzińce Zamku Królewskiego na Wawelu: Arkadowy i Batorego. Muzyka ukazywana jest w dialogu tradycji i nowoczesności. W ramach koncertu inauguracyjnego nastąpi prawykonanie utworu napisanego przez kompozytora młodego pokolenia, doktoranta Akademii Muzycznej w  Katowicach Wojciecha Michno, na zamówienie festiwalu „Wawel o zmierzchu”. Będzie to już szósta festiwalowa kompozycja.

Polskość i różnorodność

Artyści występują w różnych składach wykonawczych: od solowego recitalu fortepianowego, poprzez zróżnicowane składy kameralne, do obsady symfonicznej. W programie koncertów akcent pada na wartości polskie i kulturę narodową (Chopin, Wieniawski, Szymanowski), ukazywane w szerokim kontekście różnych kolorów narodowych.

Mistrzowie i Młodzi na dziesiąte urodziny

Rok 2017 przynosi dziesiątą jubileuszowa edycję festiwalową. Międzynarodowej publiczności zaprezentują się mistrzowie: klawesynistka Elżbieta Stefańska, skrzypek Daniel Stabrawa, pianiści Alexander Gavrylyuk i Julianna Awdiejewa, dyrygent Łukasz Borowicz, a także młodzi utalentowani artyści: pianista Marcin Koziak, skrzypek Antoni Ingielewicz, zespół artsemble oraz orkiestra CORda Cracovia, debiutująca na Zamku Królewskim na Wawelu w roku 2011 i związana z festiwalem na stałe.

Kultura i Natura

„Artystami” koncertów są także wawelskie dziedzińce z rozbrzmiewające muzyką zegarów i śpiewem ptaków. Z dołu słychać krakowskie, „zaczarowane” dorożki. Kultura muzyczna wpisana zostaje latem na „Wawelu o zmierzchu” w piękną Naturę, która też ma swój wyrazisty ton i historycznie nacechowaną przestrzeń. Serdecznie zapraszamy!

18. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” Na Dalekim Wschodzie

Tegoroczna edycja Festiwalu, zatytułowana Na Dalekim Wschodzie, zwrócona będzie w stronę Azji. Jak zwykle do Krakowa przyjedzie międzynarodowe grono tancerzy, którzy wezmą udział w plenerowych spektaklach, pokazach oraz warsztatach tańców dawnych z całego świata. Motywem przewodnim festiwalu stanie się wachlarz, rekwizyt pełniący niezwykle ważną rolę w tańcach i choreografiach w różnych stylach i epokach.

Cykl wydarzeń 'Images of the Unseen – Obrazy niewidzialnych'

Wystawa fotografii Omara Marquesa oraz cykl wydarzeń towarzyszących

XVII Międzynarodowy Zlot Miłośników VW GarBusa – Garbojama 2017

Członkowie klubu “Garbata Stokrotka” serdecznie zapraszają na siedemnastą edycję Międzynarodowego Zlotu Miłośników VW GarBusa -“GARBOJAMA 2017”, która tradycyjnie odbędzie się w Ośrodku „Nad Zalewem” w Budzyniu (wcześniej Kryspinowie) koło Krakowa.