Pod patronatem Prezydenta

Znajdź patronat
Koncert 'Kolędy do nieba'

Jolanta Janus Ars et Artificem – autorka oraz inicjatorka projektu Koncertu oraz Profesor Janusz Skalski i  Fundacja Wyspy Szczęśliwe Na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową w trosce o dzieci chore na nowotwory podjęli inicjatywę związaną z  organizacją kolejnego koncertu Kolędy Do Nieba tym razem dla Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala w Prokocimiu.

 

II Między-Przedszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych

Samorządowe Przedszkole nr 41 w Krakowie im. Zbigniewa Wodeckiego zaprasza przedszkolaków do udziału w II Między Przedszkolnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych.

Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku

W czwartek 23 stycznia 2020 r. w godz. 9.00 – 14.00 w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie, ul. Ułanów 9 odbędą się XVIII „Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku”  – impreza o charakterze edukacyjno-wychowawczym, przygotowana w szczególności z myślą o uczniach klas ósmych szkół podstawowych, ich rodzicach oraz nauczycielach.

25. rocznica śmierci gen. broni Stanisława Maczka

W tym roku 11 grudnia przypada 25. rocznica śmierci gen. broni Stanisława Maczka. Ten legendarny dowódca zajmuje szczególne miejsce nie tylko w historii Polski, ale też w historii Małopolski i Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Akcja Orange the World
25 listopada - 10 grudnia 2019 r.

W dniach 25 listopada – 16 grudnia soroptymistki krakowskie biorą udział w rozmaitych wydarzeniach w ramach akcji ORANGE DAY. Kampania ORANGE DAY ma charakter międzynarodowy, a po raz drugi ogólnopolski. Kolorem akcji jest pomarańczowy – w tych dniach w wielu europejskich miastach wybrane obiekty użyteczności publicznej zostaną podświetlone właśnie na ten kolor.

Wyspiański w Pracowni i Muzeum Witrażu

11 grudnia 2019 w Pracowni i Muzeum Witrażu odbędzie się uroczyste odsłonięcie witraża „Polonia” wykonanego w ramach projektu "Polonia w budowie” oraz pokaz animacji „Apollo. Żywioły”

Festiwal Jazz Juniors
27-30 listopada 2019 r.

Jazz Juniors pod wodzą Pierończyka

Od nowojorskich ikon, przez jazzowe legendy, po przedstawicieli młodej europejskiej i polskiej sceny muzyki improwizowanej - Adam Pierończyk, dyrektor artystyczny festiwalu Jazz Juniors zaprasza na pierwszą edycję tego wydarzenia pod jego kierownictwem.

II Forum Energetyki Rozproszonej

II Forum Energetyki Rozproszonej, organizowane pod hasłem „Czysta energia dla każdego”, rozpoczyna się już 25 listopada na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Głównym tematem dyskusji będzie tym razem poszukiwanie sposobów na włączenie jak najszerszego grona obywateli w nabierającą tempa transformację energetyczną. Forum odbędzie się w auli Centrum Ceramiki AGH (budynek B-8, wejście od ul. Akademickiej).

Festiwal 'Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia'

W listopadzie Krakowskie Forum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie,
a mianowicie na XVI Międzynarodowy Festiwal Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia.

Koncert 'Granie na SZCZekanie'

Ponownie w tym roku najwięksi artyści polskiej sceny, zdecydowali się wesprzeć zwierzaki ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie!