Pod patronatem Prezydenta

Znajdź patronat
Koncert  'Młodzi Wirtuozi'

Stowarzyszenie Artystyczne Face of Music zaprasza na II edycję koncertu najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia pt. „Młodzi Wirtuozi”. 20 czerwca 2018 r. (środa), godz. 18.00, aula "Florianka" Akademii Muzycznej w Krakowie, ul. Sereno Fenna 15.

 

Koncert dla Honorowych Obywateli Miasta Krakowa 2018

5 czerwca b.r. we wtorek, o godzinie 12.00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, podczas uroczystej Sesji Rady Miasta znakomita i wielce zasłużona tłumaczka literatury polskiej na język serbski, pasjonatka kultury Krakowa, przyjaciel krakowskich twórców Biserka Rajčić  oraz wybitny kardiochirurg Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimu, wielki lekarz, uczony i humanista Profesor Janusz Skalski odbiorą z rąk włodarzy Miasta prestiżowe wyróżnienia - tytuły Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Małgorzaty Krzysicy

To wyjątkowy koncert z okazji trzydziestolecia pracy artystycznej, w którym weźmie udział wielu artystów i to nie tylko absolwentów dawnej PWST, ale też wokaliści oraz dziennikarze, z którymi współpracowała przez trzydzieści lat Małgorzata Krzysica.

Festiwal Wnętrz – Targi Aranżacji i Wyposażenia Wnętrz

Lubimy dobre wzornictwo i szeroko pojęty design. Stworzyliśmy Festiwal Wnętrz aby dzielić się naszą pasją z szerokim gronem odbiorców.

Czwarta Międzynarodowa Konferencja Cosmology School 'Introduction to Cosmology'

W dniach 8-22 lipca bieżącego roku, po raz drugi w Krakowie, odbędzie się IV już międzynarodowa szkoła kosmologiczna. Kraków jest miejscem wyjątkowym, nie tylko dlatego, iż to na tutejszej Krakowskiej Akademii utworzona została pierwsza samodzielna katedra Astronomii. Stanowi to również ukłon w stronę tradycji, gdzie tutejszy Uniwersytet Jagielloński uważany był za wiodący ośrodek kosmologiczny w Polsce, a Kraków był miejscem regularnych spotkań.

XIV Ogólnopolskie Sympozjum z cyklu 'Krakowskie Spotkania z INSPIRE'

XIV Ogólnopolskie Sympozjum z cyklu „Krakowskie Spotkania z INSPIRE” na temat „Jedna przestrzeń – różne spojrzenia” pod patronatem Głównego Geodety Kraju odbędzie się w dniach 17 – 18 maja 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury przy Rynku Głównym 25 w Krakowie.

Międzynarodowa konferencja '9th International conference on Computational Heat and Mass Transfer ICCHMT 2016

Historia międzynarodowej konferencji ICCHMT sięga roku 1999, kiedy to pierwszy raz odbyła się na Cyprze (Magusa). Kolejne edycje tej konferencji miały miejsce m.in. w Brazylii (Rio de Janeiro), Kanadzie (Banff, Canmore), Francji (Paryż), Chinach (Guangzhou) oraz w Turcji (Stambuł). Po raz pierwszy w swojej historii będzie ona organizowana w Polsce. Ze względu na bogatą historię oraz walory turystyczne na miejsce konferencji w roku 2016 jednogłośnie wybrano Miasto Kraków. W roli gospodarza wystąpi Instytut Maszyn i Urządzeń Energetycznych Politechniki Krakowskiej przy współpracy z Uniwersytetem w Calgary (Kanada).

VII Międzynarodowa Konferencja 'Kompleksowa terapia dyskrazji plazmocytowych w 2018 r.'

VII Międzynarodowa Konferencja „Kompleksowa terapia dyskrazji plazmocytowych w 2018 roku” jest to tradycyjne, coroczne spotkanie naukowe organizowane w Krakowie przez Fundację Centrum Leczenia Szpiczaka, Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów oraz Katedrę Hematologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Kongres Naukowy WJASC 2018 pt.: Między zdrowiem i chorobą – 44 lata psychologicznych badań onkologicznych nad zdrowiem w hematologii

Katedra Psychologii Zdrowia Instytutu Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie i Katedra i Klinika Hematologii UJ CM oraz Towarzystwo Lekarskie Krakowskie i Towarzystwo Muzyczno-Artystyczne Sfogato organizują Kongres Naukowy WJASC 2018 pt.: „Między zdrowiem i chorobą – 44 lata psychologicznych badań onkologicznych nad zdrowiem w Hematologii”, z okazji 110. rocznicy urodzin i 30. rocznicy śmierci Profesora Juliana Aleksandrowicza – wieloletniego Kierownika Kliniki Hematologii /obecnie UJ CM/ oraz 20. rocznicy śmierci Profesor Marii Susułowskiej - Kierownika Zakładu Psychologii Klinicznej UJ.

Uroczystości WIOSNA SOLIDARNOŚCI upamiętniająca 30. rocznicę strajku w Nowej Hucie

Nowohucki strajk, rozpoczął się 26 kwietnia 1988 roku i trwał do chwili pacyfikacji w nocy 4/5 maja, po czym przekształcił się w strajk absencyjny i inne formy protestu. Następnie 17 maja powstał jawnie działający Komitet Organizacyjny, doprowadzając do reaktywowania działalności Komisji Robotniczej Hutników NSZZ „Solidarność”. Ten największy w kraju, po wielu latach oporu społecznego, protest solidarności hutniczej, został poparty przez organizacje opozycji, Lecha Wałęsę, uzyskał wsparcie od mieszkańców Krakowa, w szczególności od młodzieży, w tym NZS, WiP, FMW, KPN  i innych, a Episkopat Polski podjął misję mediacyjną z ówczesna władzą.  Wydarzenia te  miały przełomowy charakter dla naszego kraju, były WIOSNĄ SOLIDARNOŚCI.  Solidarność podjęła jawne działania. Ówczesna władza, zaczęła poszukiwać  porozumienia ze społeczeństwem. Sprzyjała nam sytuacja międzynarodowa. Wkrótce w 1989 roku rozpoczęły się demokratyczne przemiany ustrojowe w Polsce, doszło do częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu w dniu 4 czerwca 1989 r.