Pod patronatem Prezydenta

Znajdź patronat
Koncert 'Granie na SZCZekanie'

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami już po raz trzydziesty zaprasza na charytatywny koncert pod honorowym patronatem Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego "Granie na Szczekanie", który w tym roku odbędzie się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Koncert charytatywny Światowej Orkiestry Lekarzy (World Doctors Orchestra) dla Fundacji DKMS

Dwa do trzech razy w roku 100 lekarzy z prawie pięćdziesięciu krajów zamienia białe lekarskie fartuchy na wieczorowe stroje i wykonuje koncert na rzecz organizacji działającej w sektorze zdrowia oraz osób potrzebujących opieki zdrowotnej.

Czwarta edycja Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC

Misją CYBERSEC jest wspieranie procesu budowy europejskiego systemu cyberbezpieczeństwa. Naszym celem jest tworzenie platformy współpracy pomiędzy rządami, organizacjami międzynarodowymi oraz kluczowymi podmiotami sektora prywatnego.

 

Konferencja dla dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych 'Odkrywanie wolności – odkrywanie niepodległości. Teoretyczne i praktyczne inspiracje do kreowania odpowiedzialnych postaw oraz twórczych działań'

11 listopada 2018 r. w całym kraju obchodzić będziemy uroczystości związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Z pewnością szczególną rolę w przygotowaniu związanych z tym świętem wydarzeń odgrywać będą szkoły, dlatego istnieje potrzeba zainspirowania dyrektorów i nauczycieli do zorganizowania mądrych, ciekawych i atrakcyjnych dla uczniów form uczczenia tak ważnej rocznicy, a przy tej okazji odniesienia się (zgodnie z programem nauczania) do wartości jakie w życie społeczne i osobiste obywateli wnoszą wolność i niepodległość oraz wdrażania związanych  z nimi treści w  trakcie realizowanych zajęć szkolnych i pozaszkolnych. 

International Workshop on Functional Nanoporous Materials  'FuNaM-2'

Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie w dniach 11-12 października 2018 roku miejscem spotkania naukowców w ramach konferencji pt. „International Workshop on Functional Nanostructured Materials 2” (FuNaM-2). Będzie to czas dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy młodymi naukowcami dopiero co rozpoczynającymi swoją karierę a badaczami z już znaczącym dorobkiem.

Festiwal '7xGospel 2018'

Festiwal 7xGospel to 11 dni wypełnionych śpiewem pieśni gospel w języku angielskim i polskim, ale także nauką czyli warsztatami, podczas których wybitni artyści z kraju i ze świata będą uczyć pięknego śpiewu w harmonii.

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5

Zespół Szkół Ogólnokształcących  nr 5 już po raz piąty jest organizatorem Europejskiego Tygodnia Świadomości  Dysleksji, na który złożą się różnego rodzaju działania: wykłady, konsultacje, gry i  zabawy edukacyjne, konkursy, zajęcia praktyczne, warsztaty adresowane do różnych odbiorców: uczniów rodziców oraz nauczycieli.

54. Studencki Festiwal Piosenki - Krakowski Festiwal Piosenki

W zgodzie z tradycją – jeśli nie „odwieczną”, to w przypadku liczącego ponad 50 lat SFP – „od – półwieczną”, a  nasz festiwal  (z)obowiązującą, odnosimy się jego tegorocznym Koncertem Finałowym do rzeczy, które są tutaj i teraz istotne.

XXXVIII Ogólnopolski Sportowo-Turystyczny Maraton Kajakowy im. Andrzeja Włosika, Grand Prix PZKaj 2018

29 września 2018 r. (sobota) zapraszamy amatorów kajakarstwa oraz zawodników wyczynowych do pożegnania lata na rzece Wiśle w Krakowie.  Podczas maratonu rozegrane zostaną wyścigi we wszystkich grupach wiekowych, w konkurencjach sportowych i turystycznych. Maraton ujęty jest  w cyklu imprez Grand Prix Polskiego Związku Kajakowego 2018 roku.

Rajd Niepodległości Kraków - Dobczyce 2018

29 września 2018 roku odbędzie się "Rajd Niepodległości Kraków - Dobczyce 2018", którego organizatorami są Centrum Administracyjne Nr 2 dla Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych i Krakowskie Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży „Nowa Droga”.