Pod patronatem Prezydenta

Znajdź patronat
XXXVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej 'Shanties'

Morska Pogoda w Krakowie? Zapowiadana już na ostatni weekend lutego 2018! Bo chociaż z prognozowaniem pogody jest jak z wróżeniem z fusów, to kolejną, 37 edycję Festiwalu Shanties już teraz uznajemy za pewnik! Motto przewodnie festiwalu pozwoli doświadczyć morskiej pogody w każdej jej odmianie - wraz z publicznością przebrniemy przez szkwały, sztormy, by następnie, w nagrodę delektować się lazurem tropików. Udowodnimy, że z Krakowa na otwarte wody dzięki wyobraźni, wcale nie jest daleko! Festiwalowy żaglowiec zacumuje na 4 scenach: ponownie gościć będziemy w kameralnej sali studia S5 Radia Kraków w trakcie dwóch balladowych koncertów; odwiedzimy na piątkowe koncerty oddany po generalnym remoncie klub Studio; by na sobotę i niedzielę zacumować koncertowo w spokojnej przystani kina Kijów. Centrum.

Krakowski konkurs plastyczny pt. Świat ukryty w kropelce

Dzieci w przedszkolu zaczynają dostrzegać piękno otaczającego je świata uczą się jak o to piękno dbać i je pielęgnować podczas dorosłego życia, uczą się również empatii, uśmiechu i przyjaźni w stosunku do drugiego człowieka, przyrody.

Wykorzystując nazwę naszego przedszkola, jaką jest „Kropelka” przedstawiana w różnych kolorach tęczy, pragniemy promować takie akcje jak : krwiodawstwo, oszczędność wody, empatia w stosunku do drugiego człowieka, łza jako smutek, ból a także łza szczęścia, dlatego też postanowiliśmy zorganizować konkurs pt” Świat ukryty w kropelce”.

Podczas tego konkursu chcemy przybliżyć dzieciom, rodzicom a także nauczycielom i wszystkim osobom związanym z edukacyjną jak ważna i cenna jest każda kropla : krwi, wody, potu, łzy...

Prace muszą spełniać warunki zawarte w regulaminie konkursu. Oceniana będzie kreatywność, samodzielność, oryginalność oraz zgodność z tematem.

Mobile Trends Awards 2017

Mobile Trends Conference to święto branży mobile, na którym pojawiają się wszyscy najważniejsi gracze. 1-2 marca 2018 roku odbędzie się już po raz 7. W Krakowie spotkają się praktycy, by wymienić się doświadczeniami oraz poznać nadchodzące trendy. Konferencji towarzyszyć będzie także uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone branżowe Oskary.

10. Jubileuszowe Prezentacje Nowohuckich Szkół Ponadgimnazjalnych

8 lutego 2018 roku w godz. 8.00- 14.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych nr 2 odbędą się Prezentacje Nowohuckich Szkół Ponadgimnazjalnych. W tym roku będą miały szczególny, jubileuszowy charakter.

Jubileusz 25-lecia działalności Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami

18 maja 2018 roku przypada 25-lecie działalności Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, najstarszego Stowarzyszenia zrzeszającego Pośredników i Zarządców w Polsce, Członka Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Ten wspaniały Jubileusz pragniemy uczcić po krakowsku, godnie Królewskiego Miasta Krakowa.

Czwarty charytatywny koncert 'Kolędy do Nieba'

Od czterech lat realizowany jest projekt charytatywnego Koncertu "Kolędy do Nieba" na rzecz Klinki Kardiochirurgii Dziecięcej USD, kierowanej przez wybitnego kardiochirurga, lekarza o nieocenionych zasługach w leczeniu dzieci z ciężkimi wadami serca - prof. Janusza Skalskiego.

Jest to ważne wydarzenie dzięki, któremu Fundacja 'Schola Cordis' pozyskuje finansowe wsparcie dla potrzeb związanych z zakupem koniecznego chirurgicznego sprzętu dla Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala w Prokocimiu.

Projekt edukacyjny 'Sobieski Parlament'

Dokładnie trzy lata temu w głowie jednego z uczniów II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie – Wojciecha Firka - narodził się pomysł na zabranie uczniów w podróż do świata polityki i wiedzy o społeczeństwie.

V edycja charytatywnej inicjatywy pn. Musical Poza Horyzonty – 'Kasting'

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Kasting. Musical, napisany z myślą o tym, by pomóc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. To już piąta edycja przygotowana przy współpracy Fundacji i firmy UBS.

 

Spektakl Sen o Lwowie - premiera

Dla wielu miasto marzenie i miasto wspomnienie. Pełne niezwykłych zaułków, ulic, placów, kamienic, kościołów. Miejsce, w którym wiele się wydarzyło i wiele mogło się jeszcze zdarzyć… Lwów, miasto nadal żyjące w polskiej wyobraźni dzięki pamięci jego dawnych mieszkańców. I właśnie to miasto stało się bohaterem najnowszego spektaklu Baletu Cracovia Danza oraz Teatru Piosenki Sen o Lwowie, którego premiera odbędzie się w piątek 1 grudnia, o godz. 19, w Muzeum Armii Krajowej. Widowisko powstało z okazji przypadającego w tym roku 150-lecia Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Macierz–Lwów.