Pod patronatem Prezydenta

Znajdź patronat
II Forum Energetyki Rozproszonej

II Forum Energetyki Rozproszonej, organizowane pod hasłem „Czysta energia dla każdego”, rozpoczyna się już 25 listopada na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Głównym tematem dyskusji będzie tym razem poszukiwanie sposobów na włączenie jak najszerszego grona obywateli w nabierającą tempa transformację energetyczną. Forum odbędzie się w auli Centrum Ceramiki AGH (budynek B-8, wejście od ul. Akademickiej).

Festiwal 'Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia'

W listopadzie Krakowskie Forum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie,
a mianowicie na XVI Międzynarodowy Festiwal Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia.

Koncert 'Granie na SZCZekanie'

Ponownie w tym roku najwięksi artyści polskiej sceny, zdecydowali się wesprzeć zwierzaki ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie!

 

VI Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Rodziny Grobliczów

Ten szczególny konkurs stawia sobie za cel nie tylko promocję muzyki skrzypcowej i wyłonienie najzdolniejszych młodych skrzypków, lecz także zapoznanie młodzieży z polską twórczością lutniczą, a zwłaszcza z arcydziełami krakowskich lutników z rodziny Grobliczów żyjących i tworzących w XVI-XVIII wieku. Jest także okazją do przybliżenia uczestnikom i publiczności historii renesansowego Krakowa oraz znaczenia polskiej kultury, sztuki, a także wartości rzemiosła artystycznego w czasach nazwanych później „złotym wiekiem kultury polskiej”.

Jubileusz 50-lecia rozpoczęcia eksperymentalnej produkcji szkieł artystycznych przy ul. Lipowej 3

„W pogoni za kolorem. Szkła Jerzego Słuczan-Orkusza” to wystawa organizowana w ramach jubileuszu 50-lecia rozpoczęcia eksperymentalnej produkcji artystycznych szkieł ręcznie formowanych przy ul. Lipowej 3, tzw. szkieł krakowskich (produkowanych w latach 1969-1998). Swoją pierwszą odsłonę miała w Muzeum Narodowym we Wrocławiu (24 czerwca – 22 września 2019). Będzie jej towarzyszyć katalog z atrakcyjną częścią albumową prezentującą szkła Słuczan-Orkusza oraz inne jego realizacje, między innymi projekty różnego typu lamp.

Krakowski Konkurs Literacki 'Opowieść o prawdziwych ludziach Nowej Huty'

Zapraszamy do udziału w Krakowskim Konkursie Literackim  „Opowieść o prawdziwych ludziach Nowej Huty”  organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 101 wraz z Ośrodkiem Kultury im. C. K Norwida z okazji 70–lecia Nowej Huty.

Wystawa pt. Pompeje. Życie i śmierć w cieniu Wezuwiusza

Eksponaty z wykopalisk, świadectwo tragedii, która wydarzyła się 2000 lat temu w Pompejach, już wkrótce dotrą do Krakowa.

W Muzeum Archeologicznym w Krakowie otwarta zostanie niezwykła wystawa  przedstawiająca spektakularny materiał wykopaliskowy związany z największym dramatem czasów rzymskich - tragedią w Pompejach.

Po raz pierwszy zostaną zaprezentowane w Polsce oryginalne eksponaty z Muzeum Archeologicznego w Neapolu. Zabytki, będące niemymi świadkami katastrofy, mają jednocześnie opowiedzieć widzom o tajemnicach ówczesnych Pompejów i Cesarstwa Rzymskiego oraz o codziennym życiu jego mieszkańców.

100-lecie Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii

Jak wygląda meteoryt z bliska? Na czym polega aktywność Słońca? Jak człowiek odczuwa lot w kosmos? Na jakiej zasadzie porusza się łazik marsjański? - to tylko część pytań, na jakie znajdą odpowiedź goście odwiedzający piknik astronomiczny na placu Szczepańskim w Krakowie. Impreza odbędzie się 5 października br. (sobota) w godzinach 11:00-15:00. Wstęp wolny!

Konferencja w ramach projektu 'Targi Dziedzictwo'

Targi Dziedzictwo „Zabezpieczenie dziedzictwa dla przyszłych pokoleń” są wydarzeniem, które ma na celu przybliżenie problemów jakim jest zabezpieczenie Dziedzictwa Kulturowego całego naszego narodu dla przyszłych pokoleń.

100-lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego

12 października 1919 r. w Hotelu Francuskim w Krakowie przedstawiciele władz państwowych i działacze sportowi powołali do życia Komitet Udziału Polski w Igrzyskach Olimpijskich (obecnie obowiązująca nazwa - Polski Komitet Olimpijski - funkcjonuje od 1925 roku). Stuletnia działalność PKOl wniosła trwały wkład do międzynarodowego ruchu olimpijskiego, a wielu polskich olimpijczyków zapisało się w historii światowego sportu. PKOl prowadzi stałą działalność w obszarach: edukacji olimpijskiej; promocji aktywności fizycznej, idei fair play, równości kobiet w sporcie, a także inicjatywy opierające się na współpracy z przedstawicielami świata sztuki.