19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda & Anima

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima, organizowany w Krakowie od 1994 roku, jest najstarszą w Polsce imprezą filmową konfrontującą osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej, zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych.
19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda & Anima
Fot. www.krakow.pl

Wśród wydarzeń towarzyszących międzynarodowym konkursom animacji oraz etiud studenckich znajdują się: „10-tki" festiwalu Etiuda&Anima, czyli przygotowane przez ekspertów wyjątkowe zestawy najlepszych z najlepszych, cykl „Autoportrety twórców animacji", w ramach którego widzowie mają rzadką okazję obserwacji najlepszych artystów różnych gatunków animacji podczas tworzenia filmowych obrazów na żywo, czy też premiery najciekawszych długometrażowych filmów animowanych z całego świata.

Zaprezentujemy także dzieła „Klasyków europejskiej animacji", gdzie przedstawimy sylwetki wybitnych twórców: Bordo Borivoja Dovnikovica z Chorwacji i Bruno Bozzetto z Włoch.
Bardzo ważnym punktem programu będzie także konferencja naukowa z udziałem ekspertów z całego świata i Polski, dotycząca polskich filmów animowanych zrealizowanych w trakcie ostatniego dziesięciolecia.

Poza tym festiwal będzie ubarwiać wiele zdarzeń towarzyszących – m.in.: warsztaty gier komputerowych realizowane we współpracy z krakowską ASP oraz szwajcarską szkołą EPAC czy też  specjalny pokaz animacji z muzyką na żywo oryginalnej estońskiej grupy „Criminal Elephant".

Festiwal z roku na rok zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród artystów i wybitnych osobowości świata filmu, i wśród widzów, którzy licznie przyjeżdżają na ten czas do Krakowa.

W ubiegłym roku festiwal był jednym z czterech wydarzeń filmowych wytypowanych jako impreza towarzysząca Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Obecnie festiwal uzyskał nominację do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najlepsze międzynarodowe wydarzenie filmowe roku 2011.

Data wydarzenia: 23 - 29 listopada 2012
Organizator: Stowarzyszenie Rotunda
Tel.: +48 12 633 35 38
Faks: +48 12 633 76 48
www.etiudaandanima.com
e-mail: biuro@etiudaandanima.com

Termin zgłaszania filmów do konkursów Etiuda (etiud studenckich) i Anima (animacji profesjonalnych, niezależnych i studenckich)– 17 września 2012

 

Termin:
23-29 listopada 2012 r.
Telefon:
12 633 35 38
Fax:
12 633 76 48
Email:
biuro@etiudaandanima.com

Organizator:

Stowarzyszenie Rotunda