Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci do lat 14 - Słoneczniki 2024

Fundacja Czas Dzieci już po raz trzynasty pragnie wyróżnić aktywności, których celem jest wspieranie rozwoju najmłodszych. Dlatego organizuje Słoneczniki - konkurs na najlepszą, najciekawszą i najbardziej inspirującą inicjatywę dla dzieci do 14 roku życia.

Termin: 12 października 2024 r.
Osoba kontaktowa Karolina Aderek
Email: karolina.aderek@czasdzieci.pl

Chcemy docenić i nagrodzić organizatorów najlepiej przygotowanych wydarzeń, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów, będąc równocześnie najlepszą rozrywką - tłumaczy Agnieszka Karp-Szymańska,  prezeska Grupy CzasDzieci.pl i inicjatorka konkursu.

Fundacja Ave podkreśla: Słoneczniki - to przede wszystkim niesamowite wzruszenie: że ktoś o nas pomyślał i zgłosił nasz projekt; że są pozytywnie zakręceni ludzie, którym autentycznie zależy na jakości oferty dla dzieci i czynią tyle wysiłków, by objawiać światu prawdziwe perełki; że jest się nominowanym wśród wielu najznamienitszych instytucji i organizacji; wreszcie - że to co robimy niejednokrotnie olbrzymim wysiłkiem wolontariackim - nie jest ulotne - staje się swego rodzaju wzornikiem dla innych. A dla nas - niezależnie od nagród - każda nominacja w Słonecznikach jest olbrzymią motywacją, aby nie ustawać w poszukiwaniach najciekawszych propozycji dla dzieci.

Organizatorzy nominowanych inicjatyw zwracają uwagę na udział dzieci w konkursie i galach: Nasze wyróżnienie to Nagroda Rodziców co cieszy tym bardziej, ponieważ jest to jasny komunikat dzieci, które są zadowolone z pobytu u nas. Otrzymanie nagrody z rąk najmłodszych było dla nas bardzo wzruszające, dzieci są prawdziwe w tym co robią i mówią. Otrzymany "Słonecznikowy Dyplom" stoi na honorowym miejscu i często przypomina nam ten emocjonujący moment. - mówi Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI.

Warto zwrócić uwagę na unikatową formułę konkursu - tu rodzice mają głos. To oni bowiem, jako najlepsi eksperci, są odpowiedzialni za wskazanie instytucji i firm, których działania uważają za godne zauważenia i docenienia. Zwycięskie instytucje zostaną wytypowane w drodze głosowania internetowego i nagrodzone Nagrodą Rodziców. Ponadto eksperckie jury przyzna wybranym organizatorom nagrody specjalne: Statuetki Złotego Słonecznika.

Nagrody przyznawane będą w 6 kategoriach: język, muzyka, logika, sztuki wizualne, ruch, przyroda. Oceniane będzie przede wszystkim: ogólne podejście prowadzącego do najmłodszych, dostosowanie oferty do potrzeb rozwojowych dziecka, atrakcyjność inicjatywy.

Laureaci otrzymają Statuetki na uroczystych galach, które stanowić będą podsumowanie konkursu. Miejsca gal zostaną zdradzone niebawem.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

https://sloneczniki.czasdzieci.pl/

oraz na facebook’u:

https://www.facebook.com/sloneczniki.czasdzieci

Inicjatywy można zgłaszać za pomocą formularza: https://sloneczniki.czasdzieci.pl/zgloszenie2024.php

 

Organizator:

Fundacja Czas Dzieci
pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA JURCZYK
Podmiot publikujący: