Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Informacja archiwalna

Międzynarodowe Triennale Grafiki 2024

Międzynarodowe Triennale Grafiki w 2024 Krakowie to kolejna edycja imprezy artystycznej odbywającej się cyklicznie od 1966 roku. 

Termin: maj - listopad 2024 r.
WWW: www.triennial.pl

Wydarzenie prezentuje wybitnych twórców grafiki z całego świata, dając widzom możliwość zapoznania się z najnowszymi i najciekawszymi trendami w sztuce. Wystawa Główna MTG 2024, pod hasłem „Momentum”, będzie prezentowana  w dniach 25 maja –21 lipca 2024, w Nowohuckim Centrum Kultury  przy al. Jana Pawła II 232 w Krakowie. W ramach MTG 2024 organizatorzy zapraszają także na wystawę  „transgrafia 3.0 – Komu sztuka się opłaca?” (26.05 – 23.06.2024, w dawnym gmachu Poczty Głównej przy ulicy Westerplatte 20), która stanowić ma punkt wyjścia dla szerokiej dyskusji na temat roli i znaczenia artystów, zarówno w wymiarze ekonomicznym, jak i  społecznym czy kulturotwórczym.

Skupiające się na grafice wystawy MTG nie ograniczają się jedynie do prezentowania klasycznego warsztatu, a proponują szersze i bardziej nowoczesne spojrzenie, dlatego zarówno wielbiciele tradycyjnych technik, jak i osoby żywo zainteresowane nowymi mediami i sztuką performatywną, z pewnością znajdą na nich coś, co przykuje ich uwagę. 

Organizator:

Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki - Kraków
pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA JURCZYK
Podmiot publikujący: