Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny 'Chopin Plus'

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Chopin Plus” jest wydarzeniem, którego głównym celem jest uaktywnienie, integracja i wymiana doświadczeń środowiska pianistów w kraju i za granicą (uczniów i pedagogów).

Termin: 24-26 kwietnia 2024 r.
Email: chopinpluskrakow@gmail.com

Twórczość Chopina uważana jest za uniwersalną i bliską każdemu pianiście bez względu na temperament, gust artystyczny czy środowisko, z którego się wywodzi, dlatego umieszczenie kompozycji najwybitniejszego polskiego kompozytora w programie dodatkowo umocni artystyczne więzi. Tworząc Konkurs Chopin Plus, pragniemy docenić różnorodność interpretacji, mając na uwadze indywidualizm pianistów pochodzących z różnych ośrodków muzycznych na świecie. Dlatego również drugim elementem programu jest utwór kompozytora o narodowości kandydata.

Konkurs stanowić będzie istotny punkt wieloletniego planu „powrotu Chopina pod Wawel”, w którym Kraków, będący kolebką polskiej szkoły pianistycznej (tu mieszkali i uczyli Zbigniew Drzewiecki, Halina Czerny – Stefańska, Regina Smendzianka, Adam Harasiewicz, Tadeusz Żmudziński etc.), przypomina Polsce i światu o swoich wspaniałych korzeniach poprzez organizację imprez skupiających się wokół postaci Chopina.

Zapraszamy do pięknego Krakowa!

 

Strona www Konkursu:

www.chopinpluskrakow.pl

Organizator:

Stowarzyszenie Artystyczne 'Porta Musicae'
pokaż metkę
Autor: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: