Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wystawa Nieprzerwany dialog. Studenci Profesora Jacka Waltosia - odsłona 2

2 lutego 2024 roku w Galerii BWA w Pile rozpoczyna się prezentacja drugiej wystawy z cyklu: Nieprzerwany dialog. Studenci Profesora Jacka Waltosia. Wystawa ta stanowi kontynuację zapoczątkowanego 5 stycznia w Galerii Białej NCK w Nowej Hucie w Krakowie wydarzenia artystycznego poświęconego twórczości absolwentów Pracowni Malarstwa prowadzonych w latach 1972-2011 przez Profesora Jacka Waltosia jednego z najwybitniejszych twórców sztuki polskiej, który pracował na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dzisiejszy Uniwersytet Artystyczny im. M. Abakanowicz).

Termin: 2 lutego - 9 marca 2024 r.
Email: magdalenasiejko@gmail.com

Wydarzenie to w swoim zamyśle obejmuje okres 40 lat praktyki dydaktycznej Profesora i skupia się na połączeniu artystów, którzy edukację zdobywali na obu wymienionych uczelniach, które kreowały i do dzisiaj prezentują zupełnie odrębne postawy artystyczne. Próba integracji podczas wspólnych ekspozycji różnorodności języka autorów pochodzących z obu tych środowisk artystycznych jest ciekawym doświadczeniem nie tylko dla samych zainteresowanych artystów, którzy nigdy dotąd nie wystawiali wspólnie ze sobą, jak również dla Profesora Jacka Waltosia, który po latach spotyka się ze swoimi studentami, dziś dojrzałymi już twórcami. Przede wszystkim jednak kolejna z cyklu wystawa będzie ciekawym doświadczeniem dla widzów, koneserów sztuki, przyszłych adeptów Akademii Sztuk Pięknych, dla których możliwość spotkania z taką różnorodnością języka wypowiedzi autorów, zdobywających swoją wiedzę i budujących swój artystyczny warsztat pod okiem Profesora Jacka Waltosia, może być doskonałym spektrum poszukiwań i analiz wizualnych, dzięki którym tradycja akademickiej edukacji ma szansę na przetrwanie dla kolejnych pokoleń.

Wydarzenie Nieprzerwany dialog. Studenci Profesora Jacka Waltosia przerodziło się w cykl 7 wystaw jakie przez cały rok 2024 oraz w 2025 r. będą wędrowały po galeriach w całej Polsce. Drugą odsłonę wystawy zaprosiła do siebie Galeria BWA w Pile. Kolejne odbędą się w Starym Sączu, Poznaniu, Wałbrzychu, Częstochowie i Kielcach.

Wystawie będzie towarzyszył specjalnie zaprojektowany i wydany na tę okazję katalog zatytułowany: Nieprzerwany dialog. Studenci Profesora Jacka Waltosia.

Organizator:

Galeria BWA Piła
pokaż metkę
Autor: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: